Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Wstyd

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Miałem taką sytuacje że chciałem pocałować medalik ale zobaczyłem, że kolega się patrzy i się zestresowałem o tego nie zrobilem. Po czym chciałem to zrobić znowu bo pomyślałem że nie powinienem się tego wstydzić ale znowu się patrzył i znowu tego nie zrobiłem. A modlę się przy nim, wie że jestem religijny a i tak się zawstydzilem tak. Czy był to grzech ciężki? Strasznie mnie to męczy

I na studiach podczas sprawdzianu dałem odpisać komuś kogo nawet za bardzo nie znam bo mnie poprosił o to, czy to grzech ciężki?

Data dodania: 2019-05-27 13:24:44, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Zdarzają się takie sytuacje, gdzie ogarnie mnie zawstydzenie, przez które czegoś nie zrobię. Tak się zdarza, ale nie jest to grzech. Ty chciałeś w ten sposób oddać cześć Bogu poprzez ucałowanie medalika, ale nie zrobiłes tego bo się pojawił wstyd, który nie był zależny od Ciebie. Więc nie przejmuj się tym.

Tej drugiej sytuacji też nie nazwałbym grzechem ciężkim.

Data dodania: 2019-05-27 19:24:22, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica