Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Czy kupywanie rzeczy zrobionych w Chinach to grzech?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czy jeśli cieszę się z tego że łatwo i tanio można wiele rzeczy kupić o grzeszę (bo te rzeczy są zrobione być może w złych warunkach w Chinach)a jednak emocje nie podlegają ocenie moralnej?

Czy mogę kupywac rzeczy ?

Bardzo się boje ze nie i że nie można cieszyć się i polecać innym ubrań tej czy innej firmy bo one może są zrobione w złych warunkach.Czy to grzech polecanie marki ubrań ?

Data dodania: 2019-05-29 12:14:01, autor: random14

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Żaden to grzech. Kupuj i polecaj te różne marki. Nie myśl o tym w kategoriach grzechu bo nim nie są. Oczywiste jest to, że jak coś jest tanie to najprawdopodobniej wykonane w złych warunkach. Ale nie wszystkich stać na te drogie rzeczy, być może wykonane w zupełnie innych, lepszych warunkach.

Data dodania: 2019-05-29 22:54:55, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

A jeśli kogoś by było stać na coś droższego lepszej marki albo z certyfikatem fair trade to może kupywac także te rzeczy tanie który pewnie tworzone są w złych warunkach ?

Data dodania: 2019-05-30 11:14:48, autor: random14

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie widzę przeciwwskazań co do tego.

Data dodania: 2019-05-30 21:23:31, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica