Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Mieso

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Dziś piątek a ja całkiem o tym zapomniałam. Dlatego że pracuje w nocy i po prostu wciąż myślałam że jest czwartek i kupiłam sobie makaron z plastrami kurczaka którego przypadkowo zjadłam ale gdy zorientowałam się że jest piątek kurczaka odstawiłam a makaron zjadłam. Zrobiłam tak bo wyjeżdżam dzisiaj na wakacje i nie mialam pomysłu na jedzenie a kiedy zorientowałam się że jest ten piątek to nie chciałam brać tego że sobą w podróż bo to takie niewygodne opakowanie a po drugie już otwarte a po trzecie strasznie chciałam ten makaron bo byłam okropnie głodna. Tak czy siak czuje się źle bo napewno jakieś cząstki kurczaka którego nie udało mi się odgarnac zjadłam:(
Czy popełniłam grzech ?

2. Jadę do Włoch i to miejsce trochę odległe jeśli nie uda mi się tam iść do kościoła bo nawet nie wiem czy tam jest kościół to nie będzie grzech ?

Data dodania: 2019-05-31 09:17:51, autor: mimoza

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. nie
2. jeśli mimo pragnienia, kościoła nie znajdziesz to moim zdaniem nie popełnisz grzechu. Warto jednak w zamian obejrzeć lub posłuchać jakieś transmisji Mszy np w internecie.

Data dodania: 2019-05-31 20:35:55, autor: Kapturek

Myślę, że We Włoszech jest mnóstwo Kościołów no chyba, że jedziesz naprawdę na jakieś odludzie

Data dodania: 2019-05-31 22:21:17, autor: Daniel44