Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Pytania o grzechy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam
Mam pytanie co do dwóch sytuacji:
1. Czy oglądanie filmów/seriali w których są sceny przemocy, seksu lub wulgarne słowa jest grzechem gdy ogląda się taki film/serial nie dla tych scen tylko dla fabuły? I czy w wypadku gdy się ma natrętne złe myśli to takie seriale mogą jakoś wpłynąć na ich nasilenie? Czy wtedy oglądanie tych filmów/seriali jest grzechem ? Bo już kilka razy się spowiadałam z oglądania tego, ale nie mam pewności czy nadal muszę. Bo wiele ciekawych seriali i filmów na netflixie zawiera właśnie takie rzeczy. Czy powinnam zrezygnować z ich oglądania?
2. Szłam i zobaczyłam jak jakiemuś człowiekowi na ławce coś się działo. Poprosiłam jakiegoś pana o pomoc, i zadzwonił na pogotowie. Potem jeszcze jakiś drugi pan zadzwonił i ja sobie poszłam nie czekając na przyjazd pogotowia. Czy popełniłam grzech? Potem w domu się jeszcze pomodliłam za tego człowieka i martwiłam się co jeśli ci panowie też sobie poszli. Powinnam była zostać?
3. Czy za zadośćuczynienie za lekkie grzechy np. drobne kłamstwo, albo chwilowe bycie niemiłym dla kogoś wystarczy się za te osoby którym się to zrobiło pomodlić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Data dodania: 2019-06-04 17:55:01, autor: ultraviolet

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

1. Oglądanie takich filmów nie jest żadnym grzechem, więc spowiadanie się z tego nie ma wgl sensu. Oczywiście, że mogą w jakiś sposób wpłynąć na nasze myśli, tak jak wszystko inne, ale nie oznacza to, aby z tych filmów czy innych rzeczy rezygnować. Po prostu warto je jakoś ograniczyć.

2. Nie zrobiłaś nic złego i byłaś obojętna wobec bliźniego. Dlatego niczym się nie przejmuj.

3. Nie tylko za lekkie. Za ciężkie również wystarczy, że się pomodlisz.

Data dodania: 2019-06-04 23:31:46, autor: kunka

Bardzo dziękuję

Data dodania: 2019-06-05 16:00:36, autor: ultraviolet