Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Sen

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Śniło mi się, że strzelam do jakiegoś zająca, który jest na moim podwórku, a kiedy on przebiegł na inne podwórko, to miałem takie myśli, że już nie mogę strzelać bo to byłby grzech ciężki, a to zrobiłem. Nie byłem świadomy, że to sen i nie wiem czy się kontrolowałem w nim i na ile. Boję się tych snów bo w rzeczywistości wiem że gdybym wiedział, że coś jest grzechem a szczególnie ciężkim to bym tego nie zrobił, a w śnie takie myśli, że to grzech ciężki mi przeszły przez głowę a to zrobiłem. Był to grzech ciężki?

Data dodania: 2019-04-07 13:54:53, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

To wszystko się działo w śnie, czy coś źle zrozumiałam? Nie może to być grzech, bo nie odpowiadasz za swoje sny, zazwyczaj w trakcie snu nie jesteśmy świadomi, że to tylko sen.

Data dodania: 2019-04-07 16:32:36, autor: lala

Tak wszystko we śnie i właśnie w tym śnie mi się pojawiła taka myśl że to będzie grzech i będę musiał się spowiadać z tego,ale nie byłem świadomy że to sen i nie wiem w jakim stopniu się kontrolowałem

Data dodania: 2019-04-07 16:50:30, autor: Daniel44

To spoko

Data dodania: 2019-04-07 18:34:34, autor: lala

Czyli nie był to grzech?

Data dodania: 2019-04-07 18:45:22, autor: Daniel44

Pewnie, że nie. Nie ponosisz odpowiedzialności za sny. To tylko sen. W nim nic nie wybierasz świadomie i dobrowolnie, po prostu masz sen. Żaden to grzech.

Data dodania: 2019-04-07 19:21:14, autor: Kapturek

A jeśli w śnie zgrzeszyłem przeciw nieczystości, kiedy nie byłem świadomy, że to sen, miałem takie myśli, że to grzech ale wydaje mi się, że się nie kontrolowałem i chyba nie miałem wpływu na to co się dzieje to też nie jest to grzech?

Data dodania: 2019-04-23 15:15:38, autor: Daniel44

Sen to sen, nieważne co Ci się wydaje. Nie myśl o tym, nie rozdrabniaj. W śnie nie grzeszysz i koniec.

Data dodania: 2019-04-23 21:06:13, autor: Kapturek

Jeśli popełniłem grzech w śnie i miałem tam takie myśli, że muszę iść do spowiedzi jak to zrobię no i to zrobiłem i wydawało mi się że muszę iść do spowiedzi a potem się obudziłem i zorientowałem się że to był sen, to był to grzech?

Data dodania: 2019-06-07 08:56:02, autor: Daniel44

A jaką wcześniej otrzymałeś odpowiedź na podobne pytanie? Odpowiedź się nie zmieniła.

Data dodania: 2019-06-07 21:22:07, autor: Kapturek