Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Wszystko o grzechu i pokucie. Tutaj zapraszamy tych, którzy nie wiedzą jak się spowiadać, z czego się spowiadać oraz tych, którzy nie potrafią określić wagi grzechu i zadają odwieczne pytanie "czy to grzech, jeśli..."

Temat: Midlitwa

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Postanowiłem, że jako jedno z zadośćuczynień zrobie tak, że polecę kilku osobą żeby odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia, ale kiedy już to zrobiłem pomyślałem że polecę jeszcze innym osobom. I kiedy to zrobiłem to teraz cały czas myślę czy muszę jeszcze innym polecać, nawet takim co nie za dobrze znam i czy nie będzie to grzech jeśli tego nie zrobię i czy zadośćuczunienie nie będzie kompletne. Co mam z tym robić?

Data dodania: 2019-06-06 11:27:24, autor: Daniel44

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Pomoże ktoś?

Data dodania: 2019-06-08 20:16:06, autor: Daniel44

Skoro poleciłeś już odmawianie modlitwy kilku osobom to wypełniłeś wybrane przez siebie zadośćuczynienie. Nie zgrzeszysz więc jeśli już nikomu tego nie polecisz. Nie musisz już nic dodawać do tego zadośćuczynienia - wypełniłeś już je.

Zapytam ponownie - czy próbowałeś znaleźć sobie stałego spowiednika?

Data dodania: 2019-06-09 11:34:55, autor: Kapturek

Ostatnio musiałem się spowiadać u penitencjarza stolicy apostolskiej więc nie mogłem mieć stałego

Ja wiem, że wypełniłem to które nałozylem sobie, ale przychodziły mi potem myśli, że muszę jeszcze innym mimo że za inne rzeczy inne zadośćuczynienie miałem

Data dodania: 2019-06-09 11:58:00, autor: Daniel44

Rozumiem, że nachodzą Cię te myśli, ale to są skrupuły. Należy je ignorować. W przeciwnym razie nasilisz swój problem. Wiem doskonale po co dopytujesz itd ale to nasila chorobę. Jeśli masz problem ze skrupułami to musisz znaleźć stałego spowiednika, który nauczy Cię jak z tym sobie radzić i pomoże Ci z tego wyjść

Data dodania: 2019-06-09 13:21:42, autor: Kapturek