Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Pytania i problemy związane z nauczaniem KK, objawienia prywatne, tradycja...

Temat: Bóg na 1 miejscu?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Bóg oczekuje, że będzie na pierwszym miejscu zawsze, ale uważam, że to jest wręcz niewykonalne w XXI wieku. Przez to, że każe stawiać siebie aż tak wysoko i nie udaje mi się to, rezygnuję w ogóle. Nie wiem jak na to patrzeć i co robić. Moim zdaniem ważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem, relacje z ludźmi, rozwój itp itd, czy to w sprzeczności z wiarą?

Data dodania: 2017-07-13 19:04:47, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Jakiś czas temu usłyszałam coś takiego: dobre uczynki niewierzących zostają na ziemi, wierzących są skarbem w niebie.
Może trochę mocne, ale coś w tym jest. O ile jest to ignorancja niezawiniona, jest ok, ale jeśli odrzucamy Boga świadomie czy zostaje On gdzieś daleko w tyle, tłumacząc przy tym, że jestem dobrym człowiekiem ale jestem tak zabiegany codziennością, że nie mam dla Niego czasu - szczerze wątpię, żeby to wystarczyło.
Pisząc, bardziej chyba chodzi Ci o to, że trudno oddać Mu tyle, ile powinniśmy, choćby ze swojego czasu? Ale z drugiej strony możemy oddać Mu naszą pracę, nasze obowiązki, nasze spotkania i w ten sposób uczynić to choć trochę modlitwą? Nie mówiąc oczywiście o bezsensownych godzinach spędzonych przy komputerze, które moglibyśmy choć częściowo zamienić na lekturę Pisma Św. czy jakiejś duchowej lektury.
W końcu kiedyś cywilizacja nie była tak posunięta do przodu, a ludzie mieli czas i na modlitwę w ciągu dnia, i na spotkania z innymi, i na zabawę.

Data dodania: 2017-07-13 20:58:20, autor: homine

Wiele osób mówi, że wystarczy być tylko dobrym człowiekiem i już. Jednak nie do konca tak jest w chrześcijaństwie. Nie traktujmy chrześcijaństwa tylko jako jednej z wielu innych religii z określonymi wymogami. Chrześcijaństwo to relacja. Tak jak z rodzicem. Kogo stawiasz wysoko w życiu? Dlaczego akurat tę osobę? Bo jest ważna, bo coś Ci daje. Tak samo jest z Bogiem. Bóg jest kimś konkretnym, który chce z nami rozmawiać i dzielić się z nami swoją miłością i radością

Data dodania: 2017-07-13 23:46:29, autor: houston