Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Dział poświęcony sprawom trudnym, prośby o wsparcie, pocieszenie, modlitwę itp.

Temat: czemu Bóg nie wyleczy mnie z depresji?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Od kilku lat choruję, depresja jest zaprzeczeniem wszystkiemu, co Bóg obiecał nam dać w zamian za życie z Nim, ze szczęściem na pierwszym miejscu. Od miesięcy modlę sie o poprawę swojego stanu i nic? Dlaczego tak się dzieje? Podobno depresja jest skutkiem braku Boga w życiu, a u mnie było odwrotnie. Już nie czuję oparcia w Bogu i pomocy w dalszej walce z tą chorobą. Będę wegetować bez większego sensu dalej, ale chcę poznać odpowiedź, dlaczego tak jest. Ta sytuacja świadczyłaby o tym, że Bóg jest hipokrytą jeśi obiecał mi coś, czego nie dość, że mi nie daje, to jeszcze daje coś odwrotnego. Nie wierzę, że to możliwe. Przecież Bóg jest miłością, więc o co chodzi? Nie mam już siły, poddaję się. Odpowiedzcie mi dlaczego tak jest i proszę o modlitwę za moją chorobę, bo mnie juz przerosła do tego stopnia i przyniosła takie zwątpienie, że sama nie mam na to siły.

Data dodania: 2017-07-13 19:02:09, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Leczysz się oczywiście?

Nie będę się mądrzyć..bo życie pokazuje swoje i każdy z nas ma swoje własne "dlaczego". Ja też.
Bóg nie obiecał nam niczego innego niż dał swojemu Synowi. Nie obiecał, że to nasze ziemskie życie będzie łatwe, bo Jemu też nie obiecał...i myślę, że te wszystkie pytania kończą się właśnie na krzyżu. Bo chyba nie ma bardziej świętszego człowieka, który cierpiałby niewinnie bardziej. I patrząc na całe życie Jezusa jedynie oczami ludzkimi, to nie było to na pewno życie, którego można zazdrościć. Skoro Bóg nie oszczędził własnego Syna...Ale to nie jest tak, że nie jest Bogiem miłości, że jest okrutny. To jest rzeczywistość, która sięga o wiele głębiej i dalej niż my dzisiaj potrafimy zrozumieć.
Nie poddawaj się. Ufaj i módl się, a pocieszenie przyjdzie na pewno. Też proś o wstawiennictwo Świętych, oni również pragną nam pomagać, a będąc już blisko Boga, mogą wyprosić naprawdę wiele.
Będę pamiętać w modlitwie.

Data dodania: 2017-07-13 21:17:29, autor: homine

@magdamagda
Ukrzyżowanie Jezusa też było pozorną porażką dla Jego uczniów. Co oni wtedy mogli myśleć? Zaufali komuś, kto dał się ukrzyżować? Ale po tych 2-3 dniach rozpaczy przyszło zmartwychwstanie. I zapanowała radość :)

Ja również mam swój "bagaz", który noszę. Ale jest napisane (1 P 5:7) "Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.

Data dodania: 2017-07-13 23:53:09, autor: houston