Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Dział poświęcony sprawom trudnym, prośby o wsparcie, pocieszenie, modlitwę itp.

Temat: Problem z grzechem

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Witam, mam małe pytanie.
Ostatnio miałem problem z rozstrzygnięciem czy granie na w gry to grzech ciężki, jednak mimo to poszedłem do komunii.
Otóż.. Plan dnia mam często już zakodowany, po śniadaniu często idę sobie pograć (około 2 godziny) następnie gdzieś wyjdę, pojadę do miasta, wyjdę na podwórko, pobawię się z psem, poczytam książki itd.
Najczęśniej około godziny 14/15 wejdę znowu pograć, poczytać coś w internecie (czasowo tak samo) i idę do kościoła. Potem już nie wchodzę. I mam pytanie czy to jest bardzo długie granie i jest to grzechem? Zadarzało mi się, że czasami posiedziałem dłużej (gdy już naprawdę nie było co robić, ani pogoda nie dopisywała) lub krócej (gdy było na odwrót). Przeczytałem gdzieś, że przez takie coś zaniedbuje się swoje obowiązki, jednak mam dopiero 16 lat i mam wakacje. W ciągu roku szkolnego sytuacja drametialnie się zmieni, a teraz myślę, że mogę posiedzieć czasami dlużej, biorąc pod uwagę to, że często czytam sprawy związane z wiarą, albo gram w gry, które są ’normalne’, bez żadnych strzelanek czy coś w tym stylu. Ostatnio posiedziałem trochę dłużej i zastanawiałem się czy był to grzech ciężki? Byłem u komunii, bo po swoich ’tłumaczeniach’ doszedłem do wniosku, że nie, ale teraz niestety mam straszny mętlik w głowie.
Proszę o jakąś opinie, Bóg zapłać.

Data dodania: 2017-07-14 14:40:42, autor: Katolik

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Nie wiem, gdzie to wyczytałaś, ale granie w gry komputerowe grzechem nie jest. Jak wiadomo we wszystkim trzeba zachowywać umiar. Nie dotyczy to tylko gier, ale również nauki.

Data dodania: 2017-07-15 10:08:59, autor: ---

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica