Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Tu dzielimy się naszym przeżywaniem wiary oraz dyskutujemy na tematy dotyczące sfery religijno-moralnej, a nie mieszczące sie w pozostałych działach

Temat: po co Bóg to robi?

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Czemu Bóg dał ludziom wybór czy chcą żyć z Nim czy bez Niego, wolną wolę i tak dalej jeśli wie że On tylko może dać największe szczęście i tylko z Nim jest najlepsze życie? Wiem, że "bo dał wolną wolę" ale w takim razie właśnie po co wolna wola jeśli wiedział co ludzie ludziom zgotują i jak życie będzie wyglądać?

Data dodania: 2018-09-11 21:53:49, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Bo nie chce się nikomu narzucać. Nie ma na celu wymuszenia na tobie "masz być ze mną" narzucania tobie Swojej woli. On pragnie twojego szczęścia ale tam gdzie Go zapraszają. Bo jeśli nie chcą Go to On się nie będzie narzucał bo po Co. Nie jesteśmy Jego więźniami i On nawet tego nie chce. Po to dał wolność. "Możesz robić co chcesz, nie jesteś w więzieniu"
Bóg bardzo dobrze, wie że ludzie sami muszą znaleźć prawdziwe szczęście. Dlatego też czego i jest cierpliwy.

Data dodania: 2018-09-12 16:12:28, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Czyli Bóg bardziej pragnie mojej wolności niż mojego szczęścia? Do tego stopnia, że jest w stanie poświęcić moje szczęście i sprawić, że moje życie będzie jednym wielkim nieszczęściem byle tylko dać mi wolność wyboru? Wiedząc, że mogę Go nie wybrać= nie być szczęśliwym człowiekiem, godzi się na to?

Data dodania: 2018-09-14 00:37:16, autor: magdamagda

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Tylko Bóg daje prawdziwe szczęście. On daje Ci wybór. Albo wybierasz to szczęście prawdziwe, albo to pozorne, doczesne.
Nikt nie powiedział, że żyjąc bez Boga nie bedziesz "szczęśliwa". Będziesz ale pozornie. My mówiąc o szczęściu danym przez Boga mówimy o szczęściu wiecznym. To jest to prawdziwe szczęście, do którego powołał nas Bóg. Wszystko inne tu na ziemi jest pozorne i przemijające. Ale Bóg dając wolną wolę nie odbiera szczęścia. Pragnie dać tylko to prawdziwe.

Data dodania: 2018-09-14 09:21:24, autor: kunka

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Są ludzie, którzy twierdzą, że nie muszą chodzić do kościoła, bo Pan Bóg jest wszędzie. Nie praktykują zatem, czasem nawet nie przyjmują kolędy. Podobno modlą się bezpośrednio do Pana Boga, tzn. tak twierdzą. Nie mnie to oceniać.
Czy skazani są na potępienie czy mają jednak swoje racje? Pytanie kieruję do przedmówcy.

Data dodania: 2019-01-14 20:04:16, autor: Bogusław

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica