Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Pokój dla tych, którzy zwracają się ze swoim pytaniem tylko i wyłącznie do księdza. Prosimy nie umieszczać w nim pytań o grzech i spowiedź - do tego służy "wirtualny konfesjonał". Istnienie tego pokoju nie oznacza, że ksiądz nie bywa w pozostałych.

Temat: Zwrot w modlitwie

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże,
Chciałabym zapytać czy odmawianie w czasie modlitwy i nie tylko słów typu:" nigdy nie oddam duszy diabłu. Jezu ratuj mnie. Amen." czy przeżegnanie się obrazkiem św. Michała Archanioła (lub w ogóle) przy słowach np. "Broń mnie w walce przeciw atakom szatana" jest w porządku? Czy nie jest to jakieś niepotrzebne nawiązywanie do złego ducha? Chodzi o sytuację przy strasznych natręctwach na tym punkcie - oddaniu dyszy.

Data dodania: 2017-10-21 23:58:39, autor: MałgorzataM

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

Lepsza modlitwa to taka "Jezu Ty się tym zajmij" i odcięcie się od wątpliwości, lęku i analiz. I przede wszystkim Nabożeństwo do Matki Bożej.

Data dodania: 2018-01-10 20:45:40, autor: Tazel

Tak, znam tę modlitwę.
Odcięcie sie od wątpliwości, lęku i analiz póki co chyba jest dla mnie nieosiągalne, ale staram się obsesyjnie ciągle nie zawracać się do św. Michała Archanioła, żegnać jego figurką no używać formuł ze zwrotem do złego.
Co do
Nabożeństwa do Matki Bożej,masz coś konkretnego na myśli? Odmawiam różaniec, litanię, Anioł Pański, Nabożeństwo Trzech Zdrowaś,nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środy i różne drobne modlitwy...

Data dodania: 2018-01-17 05:06:05, autor: MałgorzataM