Pokoje  • Spis tematów  • Dodaj nowy temat  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Pokój dla tych, którzy zwracają się ze swoim pytaniem tylko i wyłącznie do księdza. Prosimy nie umieszczać w nim pytań o grzech i spowiedź - do tego służy "wirtualny konfesjonał". Istnienie tego pokoju nie oznacza, że ksiądz nie bywa w pozostałych.

Temat: Myśli natrętne myśli pomocy

Uporządkuj w/g daty dodania Uporządkuj w/g wątków

Szczęść Boże
Mam nadzieje że ktoś mi tutaj pomoże bo juz nie daje sobie rady.
Mam napewno nerwice natręctw z tego co czytałem o niej mam takie same objawy.
Gdy dowiedziałem sie, że jest coś takiego jak "Bluźnienie przeciwko duchowi świętemu", zaczeły mnie nachodzic mysli bluźniercze własnie na Ducha Świętego i osób świętych, przeklinanie w głowie.
Starałem sie w momencie kaszlnąć lub coś innego zrobić żeby wybić te myśli.Kiedy jestem zajęty to nie mysle o tym i nie ma.Ale jak jest chwila wolnego to pomyśle o tym i w myślach zaraz zaczyna sie przeklinanie i wyzywanie.
Ale mam pytanie czy to nie jest czasem "Grzech Przeciwko Duchowi Świętemu?".Strasznie sie denerwuje i męczy mnie to.Zamiast chodzic zadowolonym ponieważ życie mi sie układa to chodze przygnębiony.Bardzo proszę o pomoc księdza.O jakieś wsparcie może nawet o modlitwe za mnie, lub o jakąś modlitwe jaką mam zmawiać sobie najlepiej do Ducha Świętego.
A drugie pytanie do tego czy mam "Nadal Szanse na Zbawienie" skoro dopściłem sie takim myśli na Ducha Świętego.

Data dodania: 2017-06-07 09:46:23, autor: Pedro

Odpowiedz / Zaznacz / Zobacz rodzica

"czy mam "Nadal Szanse na Zbawienie" skoro dopściłem sie takim myśli na Ducha Świętego"

A w ogóle opuściłeś się? Z tego, co piszesz, to widzę, że nie zrobiłeś tego. Pokusy nie są grzechem.

Grzech ciężki = poważna sprawa + świadomość + dobrowolność

Data dodania: 2017-06-07 23:02:50, autor: houston

Dziękuje za odpowiedz
Co za ulga PAN BÓG JEST WIELKI!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM

Data dodania: 2017-06-08 07:30:19, autor: Pedro

Masz stałego spowiednika/kierownika duchowego?

Data dodania: 2017-06-09 22:01:21, autor: houston

Nie niestety nie.

Data dodania: 2017-06-10 15:53:44, autor: Pedro

Trzeba znaleźć :) Mówię poważnie - dla Twojego dobra. On Ci pomoże! Masz takiego księdza, u którego spowiadasz się najchętniej?

Data dodania: 2017-06-10 22:36:29, autor: houston

Dawniej za czasów kiedy byłem ministrantem/lektorem miałem księdza do którego często chodziłem do spowiedzi.
Mamy penitencjarza i myśle aby chodzic do niego.

Data dodania: 2017-06-11 21:17:39, autor: Pedro

Dobry pomysł! :)

Data dodania: 2017-06-14 00:02:12, autor: houston

Witam, mam pytanie od jakiegoś czasu mam natretne myśli, o zaprzedanie duszy, ostatnio wstałem o 3:25 i pomyślałem nwm sam czemu czy to przez sen może że jeśli będzie 3 to zaprzedanie duszę a jeśli nie to nie, i nwm skąd wgl taka myśl.. Proszę o odpowiedź bo strasznie to męczy. Chyba nic złego się nie stało?

Data dodania: 2019-02-05 09:19:37, autor: Mazinio

Mi też się zdarza budzić o 3.00. Szczerze mówiąc to już norma, że się budzę akurat o tej godzinie bo wtedy najbardziej chce mi się pić i nie wiem czemu akurat wtedy. Ale tego na pewno nie można nazwać zaprzedaniem duszy. Nie wiem czemu akurat takie myśli się u Ciebie pojawiły, ale umysł często fata nam figle i może to właśnie jest jeden z nich? Ale wiem, że nie powinieneś się tym zamęczać, martwić. Najlepiej odrzuć te myśli. Są one bezpodstawne.
A jeżeli będziesz się budził o 3.00 to najlepiej jest wtedy wspomnieć na Mękę Pańską (np. Któryś za nas Cierpiał rany)

Data dodania: 2019-02-06 14:46:05, autor: kunka