Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Kasia1323

login: Kasia1323       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. Współżycie - czym właściwie jest?
    Byłam u spowiedzi, spowiadałam się z tego, że posunęłam się zbyt daleko w pieszczotach z chłopakiem. (Chodziło o to, że dotykaliśmy się bez ubrań od pasa w górę i po nogach). Ksiądz zapytał, czy współżyliśmy, a ja stwierdziłam w tamtej chwili, że pewnie...
    Data dodania: 2019-06-12 13:09:30

2. Wybrażanie sobie
    Czy wyobrażanie sobie, że jestem w związku małżeńskim z pewnym chłopakiem i mamy dziecko i leżymy razem w łóżku to grzech?...
    Data dodania: 2018-07-26 08:56:55

3. Zauroczenie
    Dziękuję!...
    Data dodania: 2018-07-26 08:54:42

4. Skojarzenia z seksualnością kiedy grzech ciężki
    Czy każde skojarzenie związane z seksualnością jest grzechem ciężkim? ...
    Data dodania: 2018-07-07 22:00:08

5. Zauroczenie
    Byłam na rekolekcjach i zauroczyła się w niewiele starszym zakonniku, był po ślubach, ale nie wieczystych. Starałam się w chwilach pokus dziękować Panu Bogu za jego piękno także zewnętrzne. Ale takze z egoistycznych pobudek pojawiał się tok myślenia, że...
    Data dodania: 2018-07-06 23:19:55

6. Modlitwa z opóźnieniem
    Hej! Mam pytanie.
    Należę do Róży Różańcowej i w związku z tym zadeklarowałam się do odmówienia jednej dziesiątki różańca codziennie. Miała miejsce taka sytuacja, że miałam gościa (mieszkam w akademiku), w dodatku nowo poznana osoba. I w sumie ta osoba...
    Data dodania: 2018-06-04 00:19:24

7. Jak zwykle wątpliwości po spowiedzi...
    Byłam u spowiedzi. W trakcie rachunku sumienia zapisałam sobie jako jeden z wielu ten konkretny grzech. Podczas spowiedzi powiedziałam coś w stylu: że miałam te myśli (nieskromne) o tych konkretnych osobach, ale to było raczej na zasadzie, że coś mi...
    Data dodania: 2018-05-27 14:01:53

8. ??
    W sumie racja...
    Tak, pojawiła się myśl, a ja chciałam sobie wytłumaczyć w głowie, że nie każda taka myśl to od razu grzech ciężki, a później już to mi albo wskoczyło do głowy, albo w wyniku tłumaczenia sama do tego doszłam. Nie chciałam wywołać...
    Data dodania: 2018-03-28 13:38:12

9. ??
    Koleżanka mówiła na temat liczby, związanej z pozycją seksualną. Wiadomo, ja już w głowie multum myśli i skojarzeń, a także obraz tego szkicu nad którym się zatrzymałam, a później zaczęłam roztrząsać. Czy zatrzymanie się nad obrazem w głowie pozycji...
    Data dodania: 2018-03-28 00:41:06

10. Rzecz o skojarzeniach
    Czy dwuznaczne skojarzenia albo skojarzenia z treściami nieczystymi to grzech ciężki? Czy raczej taka "pokusa"?
    (Odrzucam, staram się walczyć, ale mam coraz mniej sił)...
    Data dodania: 2018-03-26 20:27:25

11. Kolejne problemy...
    Moje myśli przechodzą znów na złe tory. Pojawia się wiele myśli, wyobrażeń nieskromnych, a także skojarzeń z nimi związanych, które najbardziej mnie męczą. Przez to, jak już wspomniałam, moje myślenie wraca na tory grzesznych przyzwyczajeń, ciekawości -...
    Data dodania: 2018-03-24 13:45:14

12. Nerwica czy może nie?
    Postaram się w końcu coś z tym zrobić, spróbuję najpierw u pani psycholog, łatwiej będzie mi się otworzyć chyba jednak. Bardzo dziękuję!...
    Data dodania: 2018-03-20 23:27:44

13. materia
    Przykład pierwszy lepszy z brzegu - wpada konkretna myśl o konkretnej osobie. Wiem, że jest zła i próbuję nie skupiać się nad nią, odrzucać ją, ale emocjonalnie ciągnie mnie do niej, zaczyna mi się podobać. I później ją odrzucam, ale ciągle mam wrażenie,...
    Data dodania: 2018-03-20 23:00:19

14. Nerwica czy może nie?
    Niestety...
    Data dodania: 2018-03-20 22:50:00

15. materia
    Nie, zwyczajnie się zagapiłam, bo pomyślałam i z ciekawości popatrzyłam, a dopiero później zaczęłam myśleć w kwestiach moralności, że to było złe.
    Ogólnie to mam wrażenie, że cała moja emocjonalność jest taka, jaka jest gdy zgrzeszę nieczystością. I...
    Data dodania: 2018-03-19 23:23:42

16. Nerwica czy może nie?
    Bardzo dziękuję! Właśnie zauważyłam, że pomoga mi modlitwa Jezusowa połączona z braniem oddechu. Coś w tym jest.
    Mam pytanie, bo przeczytałam na stronie mojej uczelni, że jest możliwość umówienia się na rozmowę z psychologiem dla studentów. Z drugiej...
    Data dodania: 2018-03-19 22:24:11

17. materia
    Czy jeśli patrząc na zdjęcie z podpisem typu co widzi dziewczyna a co chłopak miałam podejrzenie, ze chodzi o pewnie czesci intymne i spojrzałam w ich kierunku z mysla ze zaszla reakcja to czy to grzech ciezki? Nie chciałam zgrzeszyc ciezko :( Dotarło do...
    Data dodania: 2018-03-19 00:42:34

18. Nerwica czy może nie?
    Mam wrażenie, że nie radzę sobie z myślami, które powodują u mnie pewnego rodzaju frustracje.
    Chodzi o myśli związane ze strefą seksualną, o różnorakie skorzenia. Przyznaję, że będąc w grzechu cięzkim nie przywiązywałam do nich zbytniej uwagi, coś się...
    Data dodania: 2018-03-18 20:26:39

19. Wrażliwość...
    Dziękuję!...
    Data dodania: 2018-03-18 20:11:58

20. Żal doskonały i spowiedź
    Emocje to jedno, fakt to drugie.
    A co jeśli po spowiedzi będę emocjonalnie przygnębiona? Będzie to oznaczało, że grzechy nie zostały mi odpuszczone? Czyste szaleństwo...
    Najpierw fakty, nie emocje! Najpierw spowiedź! :)...
    Data dodania: 2018-03-15 19:29:00

21. Wrażliwość...
    Chcę się upewnić.
    Jadę autostopem (mam 22 lata) na dłuższą trasę z koleżanką, ale nie chciałam mówić tego mamie, żeby się nie martwiła (bo strasznie się zawsze o mnie boi i się stresuje). Rozmawiałam z nią i jak zapytała czym jedziemy to powiedziałam,...
    Data dodania: 2018-03-15 19:25:03

22. to pilne :/
    Dziękuję Ci bardzo! +
    Czasami ogarnia mnie paraliżujący lęk :/ ...
    Data dodania: 2018-01-07 21:23:39

23. to pilne :/
    Dzięki! Ale jeśli w sumie się nad nią pochyliłam i mi się "spodobała" (poszły emocje) to nie jest w pewnym stopniu akceptacja? Nawet jeśli to trwało chwilkę? Sama nie wiem czy powoli się nie poddaję. Od prawie miesiąca przystępuję do Komunii,...
    Data dodania: 2018-01-07 17:50:41

24. to pilne :/
    Czy jeśli chwilowo wróciłam do myśli (wcześniej wpadła mi do głowy), która była skierowana w stronę konkretnej osoby emocjonalnie (a może to już pożądliwość?) i mi się "spodobała", ale ją odrzuciłam to popełniłam grzech...
    Data dodania: 2018-01-07 16:47:39

25. moje problemy duchowe
    Niestety nie mam. Bardzo żałuję, bo kiedyś pewien dominikanin dał mi na spowiedzi kontakt do siebie, żebym mogła się odezwać i umówić na kolejną spowiedź, ale blokada zwyciężyła... Może teraz bym była na zupełnie innym stopniu.
    Studiuję w zupełnie innym...
    Data dodania: 2017-12-23 23:14:59

26. moje problemy duchowe
    Ja już nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
    Byłam dzisiaj u spowiedzi. Bo może i jestem skrupulantką, bo może i mam natrętne myśli i skojarzenia dotyczące sfery seksualnej, ale zatrzymywałam się przy nich, w pewnym sensie poddałam się im. Nie, żeby dążyć...
    Data dodania: 2017-12-23 21:25:05

27. Myśli, skrupuły, świadomość, kłamsto
    Ciągle się boję, że sama siebie okłamuję.
    Chodzi o nieczyste myśli, także o konkretnej osobie, obrazy.
    Niby ciągle z nimi walczę, ale zdarzyło mi się coś pomyśleć (raczej sama z siebie -> najpierw pojawia się pokusa, z której odizolowała się ta...
    Data dodania: 2017-11-20 15:22:16

28. Pytania
    1) A czy jeśli coś mi się skojarzy z rzeczami powiązanymi z nieczystością (w sensie przedmiotami) i w sumie powiem sobie "tak, tak mi się to kojarzy" i trwam w tej myśli to to chyba nie jest grzech ciężki? Czy się mylę?
    2) Wpadła mi do głowy...
    Data dodania: 2017-11-08 00:26:48

29. Pytania
    Dziękuję
    Ogólnie to jestem skrupulantką trochę i nachodzą mnie niechciane, nieczyste myśli.
    Co do 2 to nie mam pewności czy ta myśl wgl mogła być materii ciężkiej, dosyć absurdalna, powiązana z drugą osobą, dotykająca problemu poczęcia. Dlaczego...
    Data dodania: 2017-11-05 15:35:07

30. Pytania
    1) czy myślenia o chłopaku, który mi się trochę podoba jako o mężu i osobie z którą mogłabym mieć dziecko to grzech ciężki? I wyobrażanie sobie że jestem w ciąży? (Bez śmiechów, w sumie wlatuje mi to do głowy samo)
    2) z tego co pamiętam sama raczej...
    Data dodania: 2017-11-05 00:44:36

31. (bez tytułu)
    Myślę, że tak. Bo w sumie to chyba podchodzi pod pragnienie nieczystości?...
    Data dodania: 2017-11-05 00:36:21

32. Wyznanie grzechów niepopełnionych
    Dziękuję!
    Pax...
    Data dodania: 2017-10-01 12:13:45

33. Wyznanie grzechów niepopełnionych
    Czyli normalnie przystąpić do Komunii? A przy następnej spowiedzi powiedzieć o tym?
    Problem w tym, że ja to miałam napisane na kartce :( Wieczorem, dzień przed spowiedzią zrobiłam rachunek sumienia, a to chyba z rana dopisałam, bo stwierdziłam, że...
    Data dodania: 2017-10-01 11:34:45

34. Wyznanie grzechów niepopełnionych
    Jak się czegoś nie wyzna, bo zapomni to jest formułka "więcej grzechów nie pamiętam". A co jeśli wyzna się więcej niż potrzeba? Wyznałam grzech, którego raczej od przedostatniej spowiedzi nie popełniłam i na spowiedzi chyba mówiłam że nie wiem...
    Data dodania: 2017-10-01 10:42:38

35. Spowiedz
    Zadaj sobie sama pokutę, jakieś umartwienie, modlitwę. Przy następnej spowiedzi powiedz, że nie usłyszałaś, ale zrobiłaś coś innego w zamian/ odmówiłaś inną modlitwę. A następnym razem warto zapytać spowiednika, jeśli nie usłyszysz :) Z...
    Data dodania: 2017-05-10 00:18:49

36. Mętlik w głowie, ważność sakramentu
    Znowu namieszałam na spowiedzi. Zrobiłam rachunek sumienia przed, oczywiście. Tylko na spowiedzi miałam taką jakby pustkę i mówiłam tak, jak mi się wydawało w trakcie spowiedzi - czyli że chyba tak, ale nie do końca zgrzeszyłam ciężko myślą, gdzie przed...
    Data dodania: 2017-05-10 00:16:05

37. Spontaniczna spowiedź generalna
    Dzięki wielkie...
    Data dodania: 2017-05-03 16:22:54

38. Spontaniczna spowiedź generalna
    Byłam u spowiedzi, która spontanicznie przerodziła się w spowiedź generalną. Prawdopodobnie (o ile mnie pamięć nie zawodzi), nie powiedziałam pewnego grzechu ciężkiego (nie chciałam zataić, sama nie wiem dlaczego; może uznałam, że po co mam to mówić,...
    Data dodania: 2017-04-30 10:31:04

39. Przekręcanie słów
    Koleżanki nazwisko czasami dla żartów przekręcałam, bo mi kiedyś powiedziała, że przekręcali jej w szkole.
    Może się kojarzyć nieskromnie. (tak myślę, albo w moim odczuciu jest to nieskromne, dla innych fizjologia)
    Powiedziałam 2 osobom, że tak jej...
    Data dodania: 2016-12-01 22:46:47

40. zapomniałam :(
    Byłam dzisiaj u spowiedzi, grzechy mówiłam z pomocą kartki. Na końcu zapisałam sobie takie bardziej jakieś wątpliwości, ale wśród nich grzechy, wydaje mi się, że lżejsze materią. Problem w tym, że niektóre z nich pominęłam (sama nie wiem, może uznałam,...
    Data dodania: 2016-08-17 20:42:14

41. Najdziwniejsz spowiedz - szok
    Wracam ze spowiedzi, nigdy chyba takiej nie przezylam - jestem zaskoczona. Jqk na wstepie powiedzialam ze jestem skrupulantka, kaplan stwierdzil zebym wyznala 3 grzechy. Bylam w szoku, zacselam od tych wydaje mi sie najbardziej blahyh i watpliwych, gdzie...
    Data dodania: 2016-07-30 20:29:53

42. Czerwone swiatlo i nadjezdzajacy pojazd grzech ciezki?
    Na przystanku stały dwa tramwaje, a ten drugi byl tym ktorym chcialam jechac. Bylo czerwone swiatlo (przejscie przez tory). Pierwszy tramwaj ruszyl i pojechal a drugi ten moj stal w odleglosci jednego pojazdu (bo ten ppierwszy ppojechal). Zaczal jechac,...
    Data dodania: 2016-03-26 14:38:28

43. Definicja grzechu ciezkiego na spowiedzi i watpliwosci
    Wracam ze spowiedzi i mam watpliwosci. Spowiadalam sie z mysli nieczystych ktore pojawiaja sie w mojej glowie, mowiac o watpliwosciach, czy zaistnial grzech, ale ze chyba zaistnial (teraz bardziej jestem za tym ze popelnilam mysla grzech ciezki)....
    Data dodania: 2016-02-13 20:14:45

44. jak mama plakala to grzech ciezki?
    Rozmawialam z mama przez telefon, ogolnie to jestem jakas podenerwowana, bo zaczelo mnie wkurzac, ze mama wszystko mi tlumaczy co mam zrobic, jakie papiery zlozyc i w ogole. I mowilam do niej bez przeklenstw, ale takim zdenerowowanym tonem, pozniej ona...
    Data dodania: 2015-10-04 12:58:52

45. Grzech ciezki? Przebieganie na czerwonym
    Bardzo Was prosze o pomoc.
    Bylam dzisiaj u spowiedzi i na Mszy. Jak byla Msza to sie rozpadalo, a ja nie mialam przy sobie parasolki, bo jak wychodzilam z domu i jechalam do kosciola to bylo goraco i slonecznie. Zeby wejsc do galerii musialam przejsc...
    Data dodania: 2015-06-13 22:36:42

46. Komunia?
    Ok, rozumiem, bo ja tez sie czasami boje doradzic komus. :) Dziekuje...
    Data dodania: 2015-04-05 21:35:16

47. Komunia?
    Ok, dziekuje i przepraszam za klopot :)
    A co do drugiej, w sensie z tym glosem, to jakbym sama pomyslala nawet to byloby ciezkie? w sensie to skojarzenie? bo wydaje mi sie ze nie, skoro probowalam sobie to w glowie przetlumaczyc ze tak sie nie powinno....
    Data dodania: 2015-04-05 21:27:42

48. Komunia?
    Dziekuje :)
    A tak mysle, bo jak przy takiej mysli odczuwalam jakas wewnetrzna przyjemnosc, ale ja odrzucilam, bo stwierdzilam, ze jest grzeszna, to tez grzechu nie ma? Mimo tych uczuc?
    Albo, przepraszam, ze tak bezposrednio, ale wpadla mi taka...
    Data dodania: 2015-04-05 20:51:18

49. Komunia?
    Tyle watpliwosci… Co chwile wpadaja mi do glowy jakies nieczyste mysli, pytanie, czy jesli wpadlo mi cos do glowy o czyms kiedys myslalam, ale to odrzucilam, po chwili wrocilam, ale nie chcialam w tym trwac? a moze jednak? kurcze. sama nie wiem,...
    Data dodania: 2015-04-05 15:46:06

50. Pilne, wazne, kto pomoze?
    Pytanie mam, kolejne zreszta…
    Mam problemy z nieczystymi myslami. Niestety wpadl mi do glowy nieczysty obraz. Oczywiscie odrzucialam go. Ale w mojej slabosci, wszystko ciagnie mnie do powrocenia do niego i innych nieczystych mysli. I zdarzylo sie,...
    Data dodania: 2015-03-17 22:12:54

51. ??
    Dziekuje...
    Data dodania: 2015-03-17 17:08:16

52. ??
    Czy mysl, ze ktos wyglada na zdj jakby mial nieczyste pod wzgledem seksualnym nas zamiary to grzech ciezki? Moze przesadzam, wiec wole sie zapytac. Dzieki...
    Data dodania: 2015-03-15 19:53:40

53. nie mam sily :-(
    a teraz wrocilam do tego obrazu znowu myslami :-( sama nie wiem :-( bo trafilam na tekst sw. jana maria vianney
    Wielu nie potrafi odróżnić myśli od pragnienia - stąd tak łatwo o świętokradzkie spowiedzi. Zła myśl jest grzeszna wtedy, gdy nad jakąś...
    Data dodania: 2014-12-24 10:16:58

54. nie mam sily :-(
    znalazlam na katoliku taki cos z "grzechy w kratke"
    Wydaje się, że granica między pokusą a grzechem jest cienka. Na przykład czy „nieczyste myśli” są pokusą, czy już grzechem? Sama myśl, wyobrażenie nie jest jeszcze grzechem....
    Data dodania: 2014-12-24 09:57:04

55. nie mam sily :-(
    Dzisiaj na 6:30 bylam na roratach i u spowiedzi. Jak wrovilam do domu to polozylam sie spac. I w snie mialam nieczysty obraz strasznie i chyba byl on polaczony z pragnieniem nieczystym, ale reki sobie nie dam uciac, moze wymyslalam a moze tak bylo. No i...
    Data dodania: 2014-12-24 09:41:14

56. Mysli, czy nieczyste?
    Ok, dziekuje Ci bardzo. Tylko sprawa wyglada tak, ze ja sama nie pamietam dobrze. Byc moze sie troche przebudzilam i pomyslalam, ze to zle, czyli bylam w takim otepieniu i poszlam spac dalej. No i na spowiedzi uznalam, ze to nie wazne jest i w koncu tego...
    Data dodania: 2014-12-22 13:39:49

57. Mysli, czy nieczyste?
    O matusiu, przepraszam, ze znowu... ale mnie sumienie dreczy.
    W zasadzie raczej to mialo miejsce,bo i skad bym pamietala. Chodzi o to, ze bylam chyba w polsnie? czy moze misie to snilo, w kazdym razie odczuwalam juz ostatnia faze rozladowania napiecia...
    Data dodania: 2014-12-22 00:51:45

58. Mysli, czy nieczyste?
    dziekuje Ci bardzo :-) ...
    Data dodania: 2014-12-22 00:24:48

59. Mysli, czy nieczyste?
    Dziekuje.
    Mam z nimi problem, bo chyba, podejrzewam, ze mam nerwice wlasnie na tle myslowym, mysli te odnosza sie do sfery seksualnej.
    A co do tego grzechu, to ja go popelnilam juz dawno i zwyczajnie nie pamietalam czy sie sie z niego juz kiedys...
    Data dodania: 2014-12-21 22:56:12

60. Mysli, czy nieczyste?
    Rozchodzi sie o mysli. Wiec jesli masz problem z nieczystymi myslami, skojarzeniami, to tego nie czytaj lepiej. Bo przynajmniej ja mam tak, ze wole unikac tematu, zeby nie rozchulaly sie w mojej glowie.
    Mianowicie chodzi o to, ze jestem po spowiedzi i...
    Data dodania: 2014-12-21 22:04:15

61. Przyszlosc? Powolanie? To mnie wykancza.
    No ba! :D https://www.youtube.com/watch?v=MQwRf9os32k chodzi mi po glowie :D...
    Data dodania: 2014-10-05 16:17:24

62. Przyszlosc? Powolanie? To mnie wykancza.
    Dziekuje! :D Wlasnie sie staram powierzyc Mu swoja droge....
    Data dodania: 2014-10-05 15:58:20

63. Przyszlosc? Powolanie? To mnie wykancza.
    Nanana00 wielkie dzieki! :D Chwala Panu!
    Powiem szczerze, ze zapomnialam juz o tym temacie. To wszystko co we mnie siedzialo puscilo gdy przeczytalam na fb "Powierz Panu swoja droge i zaufaj Mu:On sam bedzie dzialal i sprawi, ze twoja...
    Data dodania: 2014-10-05 15:56:42

64. Przyszlosc? Powolanie? To mnie wykancza.
    Nie wiem co robic. Mam 18 lat i zaczelam zastanawiac sie nad przyszloscia.
    Moze jestem jeszcze niedojrzala, nie wiem. Ale jak zaczelam myslec to sa 3 opcje co zrobic ze soba w zyciu.
    Stworzyc rodzine. I tu pojawia sie problem. Bo to mnie jakos...
    Data dodania: 2014-09-19 12:47:56

65. beznadziejnie sie z tym czuje
    To będzie w telewizji, także na trochę większą skalę...
    Data dodania: 2014-06-05 18:00:06

66. beznadziejnie sie z tym czuje
    Okropnie się z tym czuje, czuje się jakbym wyparla się tego, ze jestem katoliczka, wyparla sie w pewnym sensie Boga, czuje się jak Judasz :(
    Czy jeśli grając role, w której na slowa drugiej postaci, ze czuje (ona) glos Boga, ja odpowiedzialam...
    Data dodania: 2014-06-03 22:24:59

67. Jak to jest?
    Dreczy mnie taka sprawa.
    Kim jest wlasciwie diakon? Czy to taki ksiądz czy osoba, która pomaga księdzu? Jeśli to osoba, która tylko pomaga, to czy mając swoja rodzinę (sakrament malzenstwa, zone, dzieci) może sprawować taka funkcje? Jest to możliwe w...
    Data dodania: 2014-06-03 00:27:35

68. Błagam o szybką odpowiedź!
    Czy jeśli ściągnęłam do głowy wulgarne słowa na nieskromny temat, nawet nie wiem po co, może po to, żeby sprawdzić, że potrafię je wyrzucić z głowy, sama nie wiem, to popełniam grzech ciężki? Jeśli ich nie akceptuję? I nie chciałam ciężko...
    Data dodania: 2014-04-18 20:38:31

69. Myśli... Kiedy grzech ciężki?
    Wiadomo, przewija ich się setki, może nawet tysiące codziennie przez głowę. Kiedy są grzechem ciężkim?
    Wiadomo, kiedy są dobrowolne, świadome i dotyczą materii ważnej. To wiem.
    Jeden spowiednik mi powiedział, widząc moje skrupulatne podejście, że nie...
    Data dodania: 2014-04-16 21:20:29

70. Kłamstwo... :(
    Czyli to nie jest grzech ciężki? Nawet jak do tego wracam, zeby sie zastanowic? Nie mam zamiaru akcpetowac tak nieczystych mysli. Bóg jest Królem! :)
    Wielki Czwartek? Pamietam :D ale o czyms w szczegolności?...
    Data dodania: 2014-04-15 22:29:20

71. Kłamstwo... :(
    Dziękuję :)
    Byłam na spotkaniu wspólnoty i rozważaliśmy Drogę Krzyżową. Była wyświetlana prezentacja multimedialna z obrazami.I przy oglądaniu przeszła mi przez głowę myśl nieczysta. I ją nie chciałam akceptować, więc popatrzyłam jeszcze raz z czystym...
    Data dodania: 2014-04-15 22:06:07

72. Kłamstwo... :(
    Źle się czuję z tym, że okłamałam moją Mamę dzisiaj :(
    Pytała się czy płakałam. Tak, płakałam. Płakałam, bo czytałam na profilu taty zmarłej młodej dziewczyny posty, bo czytałam jej słowa, które zostały zamieszczone w internecie, bo boli mnie jak...
    Data dodania: 2014-04-14 22:15:10

73. spowiedz, wstpliwosci, brak ufnosci?
    Nie ksiedza tylko brata :-)...
    Data dodania: 2014-04-12 14:06:54

74. spowiedz, wstpliwosci, brak ufnosci?
    Bylam dzisiaj u spowiedzi. Po wymienieniu grzechow, a raczej przeczytaniu z kartki, ksiadz zaczal mowic i dawacbrozgrzeszenie. I wlasnie wtedy jest moment kiedy zaczynaja mi do glowy naplywac mysli - zaczelam szukac w glowie czy jeszcze jakis grzech mam...
    Data dodania: 2014-04-12 14:04:38

75. (bez tytułu)
    Dziękuję :) ...
    Data dodania: 2014-03-18 20:14:27

76. (bez tytułu)
    Mamy teraz konkursy w szkole i jakos przerywniki zrobili koledzy takie scenki. I mowili tak, ze mialam nieskromne skojarzenie. Odpychalam ta mysl, nie chcialaczm jej zaakceptowac, ale jednoczesnie cicho wybuchlam smiechem, ktory nastepnie opanowalam. Czy...
    Data dodania: 2014-03-18 14:47:29

77. jak to jest?
    Dziękuję bardzo...
    Data dodania: 2014-03-16 13:59:34

78. jak to jest?
    Czy myśl o zachowywaniu czystości konkretnej pary jest sama w sobie grzechem? W sensie, że samo pytanie "czy oni zachowuja czystosc"
    Boję się, że mogłam zgrzeszyć ciężko :( A nie chciałam :(
    Czy jeśli nie wiem, że to moze byc grzech ciezki to...
    Data dodania: 2014-03-15 21:58:00

79. (bez tytułu)
    Dziękuję. Boję się strasznie, że przyjmę świętokradzko Komunie :(
    Bo właśnie chodzi o to, że ja nie mogę w 100% potwierdzić, że wyznałam ten grzech, ale nie mogę też w 100% zaprzeczyć. Po prostu nie pamiętam. Wiem, że nie chciałam go zataić. Tylko nie...
    Data dodania: 2013-12-24 14:32:20

80. (bez tytułu)
    A tak wgl jeszcze sie chcialam zapytac czy przebieganie/przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym i przebieganie na czerwonym swietle to grzech...
    Data dodania: 2013-12-24 13:06:46

81. (bez tytułu)
    Wrocilam od spowiedzi. Mam watpliwosci. Grzechy czytalam z kartki. Na spowiedzi mialam taka sytuacje ze przeczytalam grzechy z kartki ale nie bylam pewna czy przeczytalam czy tez przeoczylam grzech z kartki. I sobie pomyslalam zeby go wyznac, ale w koncu...
    Data dodania: 2013-12-24 12:09:57

82. (bez tytułu)
    Nie mam sily :-( wczoraj bylam u spowiedzi. Chcialam z radoscia przyjmowac podczas Komunii Jezusa do serca. A zamiast radosci z niedzielnej Eucharystii mam watpliwosci, paralizujacy strach... :-(
    Zmagam sie z natretnymi myslami. Sama juz chyba...
    Data dodania: 2013-12-15 11:49:38

83. Natrętne myśli :(
    Nie wiem co mam już robić...
    Nachodzą mnie myśli natrętne, w dodatku nieczyste...
    Odganiam je, ale czasami mam wrażenie, że ja sama specjalnie o czymś myślę, tą myśl wywołuje po czym ją odganiam. Dochodzi do tego, że robię dziwne miny i coś gadam pod...
    Data dodania: 2013-12-07 20:57:34

84. Modlimy się za Ulę!
    Ula odeszła od nas do Domu Ojca.
    Dziękuję wszystkim, którzy objęli ją modlitwą....
    Data dodania: 2013-09-18 15:49:35

85. Modlimy się za Ulę!
    Dziękuję wszystkim pamiętającym o Uli w modlitwie :) ...
    Data dodania: 2013-09-17 22:31:00

86. Modlimy się za Ulę!
    Witam,
    na pewnej stronie trafiłam na post dziewczyny, która prosi o modlitwę za Ulę. Pisze, że Ula jest chora na białaczkę, a lekarze rozkładają ręce i nie widzą dla niej szans na przeżycie.
    Skontaktowałam się z nią, powiedziała mi, że to przyjaciółka...
    Data dodania: 2013-09-15 19:20:52

87. (bez tytułu)
    Bardzo prosze o pomoc.
    1) Przegladalam sobie strony sieciowek z ubraniami i weszlam w dzial pizam. I tam na takim obrazku co jest opis tego dzialu byla kobieta w takim czyms ze jak sie dobrze by przypatrzec troche przeswitywaly jej piersi spod tego...
    Data dodania: 2013-05-09 10:16:20

88. Czy zgrzeszyłam ciężko? Pilne
    ??...
    Data dodania: 2013-04-19 17:21:03

89. Czy zgrzeszyłam ciężko? Pilne
    Wczoraj dostałam mocnych boleści brzucha. Z powodu bólu nie ruszałam się z miejsca i wołałam kogoś. Miałam telefon pod ręką, więc zadzwoniłam do mamy, żeby przyszła (była w domu, ja nie chciałam krzyczeć), ale nie odebrała. Dzwonie na telefon domowy, też...
    Data dodania: 2013-04-19 10:39:29

90. Natręctwa, skrupuły... Potrzebne wsparcie, chyba psychiczne :(
    Znowu zaczynam być bezsilna. Nie wiem co się ze mną dzieje.
    W środę byłam u spowiedzi, ale w innej parafii, a co za tym idzie innego spowiednika. Jak powiedziałam, że mam problem z natręctwami myślowymi i skrupułami to za pokute polecił mi uczestniczyć...
    Data dodania: 2013-03-29 22:16:58

91. Prosze o pomoc
    Co sadzicie zwłaszcza o 1. punkcie? Proszę, napiszcie....
    Data dodania: 2013-03-22 19:56:41

92. Prosze o pomoc
    Na moje oko chyba jestem skrupulantką, znaczy bardziej jestem niż chyba i mam natrętctwa myślowe.
    1) Czytając komentarze na fb, w glowie powstal obraz tego co przeczytałam (w sensie moje jakny domysły). Były nieczyste, ale starałam się je odpedzic....
    Data dodania: 2013-03-21 23:44:25

93. grzech ciezki? prosze o szybka odpowiedz :-(
    Dzisiaj znowu nachodza mnie mysli natretne, zwlaszcza przeciw VI przykazaniu. Nie ma co ukrywac - grzeszne mysli wzgledem Jezusa. ;(
    Jestem skrupulantka, modlilam sie rano (w sumie to wczoraj rano, bo jest po polnocy) Nabozenstwem Trzech Zdrowas Maryjo,...
    Data dodania: 2013-03-15 00:57:56

94. myśli natrętne
    Dziękuję.
    Kolejny dzień walki samej z sobą.
    W "środku".
    Boli.
    Jezu, zmiłuj się!
    „Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich. Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie” (Łk 22,42). ...
    Data dodania: 2013-03-13 23:46:27

95. myśli natrętne
    Przepraszam za bledy, literowki. Prosze o odpowiedz....
    Data dodania: 2013-03-10 18:37:43

96. myśli natrętne
    Juz raczej o tym pisalam. Po kazdej spowiedzi nachodza mnie mysli natretne. Dotycza one glownie przykazania VI i zeby to bylobtylko o ludziach... W mojej glowie pojawiaja sie nieczyste mysli nawet o Jezusie! ;( dzidiaj w kosciele przyszla mi nawet mysl...
    Data dodania: 2013-03-10 18:33:53

97. grzechy...
    Czasami już naprawdę nie mam siły. Do mojej głowy napływają, zwłaszcza po spowiedzi, setki nieczystych myśli. Odpycham je. Mimo to jestem już nimi strasznie zmęczona. Do tego jeszcze problemy z rozróżnieniem wagi grzechów. Walczę z skrupulantyzmem. ...
    Data dodania: 2013-02-09 13:42:54

98. Jaki grzech?
    Przepraszam, że zadaje tyle pytań, ale mam jeszcze.
    1)Było spięcie w domu, ale starałam się nikogo nie urazić i nawet jak gniew wzrastał we mnie, starałam sie opanowac i nic zlego nie robic. ale bylam zdenerwowana i pomyslalam sobie ze jak ja mam ufac...
    Data dodania: 2012-12-28 20:06:33

99. Jaki grzech?
    Wydaje mi sie ze jest. Inaczej bym jej tak nie mowila. A juz rozmawialam wczesniej z babcia wlasnie na temat Mszy, wiec raczej jest.
    A co do drugiego to nie chcialam miec nieczystych mysli tylko sobie pomyslalam ze nie moge wpadac w takie cos ze zobacze...
    Data dodania: 2012-12-28 18:47:19

100. co o tym myślicie>?
    Ja jestem skrupulantka, nachodza mnie rozne mysli od blzunierczych po nieczyste. ale ja ich nie chce. a zeby byl grzech to trzeba dobrowolnosci. skoro ich nie chce to nie mam grzechu - przynajmniej tak mi spowiednik tlumaczyl m.in....
    Data dodania: 2012-12-27 21:23:40

101. Jaki grzech?
    Koleżanka zaprasza mnie na Sylwestra. Ja przed jej zaproszeniem myslalam nad tym, zeby uczestniczyc we Mszy Świetej o polnocy. Jak do mnie pisiala czy przyjde to ja zeczelam krecic i wgl i napisalam jej ze nie chce zeby babcia sama w domu zostala, jak...
    Data dodania: 2012-12-27 20:30:40

102. cierpie. pomocy!:-(
    Dziwkuje bardzo.
    Tylko ze ja mysle i nic z tego nie wynika.
    Bo nie jestem w stanie stwierdzic i byc pewna w 100 procentach czy to ja sama wymyslilam czy to mi sie przysnilo? Dziwne uczucie. Jestem podenerwowana. Pojde do Komunii. Mam nadzieje ze Bog...
    Data dodania: 2012-12-25 22:36:43

103. cierpie. pomocy!:-(
    No to chyba jestem :-( znaczy jestem
    Chce z tym walczyc :-( ale nie wiem jak sie przelamac. Czy isc czy nie isc......
    Data dodania: 2012-12-25 21:41:27

104. cierpie. pomocy!:-(
    Tylko teraz zaczelam sie zastanawiac czy jestem skrupulantem. Wydawalo mi sie przed jakims czasem oczywiste. A teraz sama juz nie wiem. Nie wiem czy popelnilam grzech ciezki, nie wiem czy jestem skrupulantem. Nie wiem! Nie mam juz sily. Nic nie wiem w...
    Data dodania: 2012-12-25 21:20:46

105. cierpie. pomocy!:-(
    Sek w tym ze ja nie wiem na 100 procent co myslalam... Nie pamietam po prostu. Jak jeszcze pamietalam to stwierdzilam ze bylo to grzechem chyba. Nie wiem... Pogubilam sie. Ale do Komunii chyba przystapie. No bo nie mam pewnosci ze to byl grzech i juz. W...
    Data dodania: 2012-12-25 19:11:46

106. sumienie skrupulanckie
    Mam sumienie skrupulanckie. Wyczytalam juz na paru stronach internetowych, ze osoby z takim sumieniem moga przystapic do Komunii, nawet jesli maja watpliwosci czy czasem nie popelnili grzechu ciezkiego.
    Jest to ciezkie dla osoby z takim sumieniem.
    Ja...
    Data dodania: 2012-12-25 17:21:19

107. cierpie. pomocy!:-(
    W takim razie moge przystapic do Komunii? Sama nie moge okreslic wagi grzechu. Wiem tylko ze nie chce obrazac Boga bo wtedy strasznie sie denerwuje, sciska mnie serce i nie moge normalnie funkcjonowac... :-(
    To moge czy...
    Data dodania: 2012-12-25 15:47:28

108. cierpie. pomocy!:-(
    Potrzebna pomoc w ocenieniu wagi grzechu.
    Nie mam juz sily.
    Jestem chyba skrupulantka... :-(
    Nawet spowiednik mnie zalowal i mowil ze nie bede miec z takim podejsciem radosci.
    Mila racje....
    Data dodania: 2012-12-25 13:01:37

109. waga grzechu
    Ok. Dziekuje za odpowiedzi.
    Moj mozg potrzebowal czasu, zeby ’przetrawic’.
    Nie ma co sie na sile pchac do Komunii a pozniej miec jeszcze wieksze wyrzuty sumienia.
    Zastanawiam sie tylko czy zyc dobrze, postarac sie wiecej nie grzeszyc i...
    Data dodania: 2012-12-13 00:24:12

110. waga grzechu
    3) no tak jak w klotni padaja rozne niemile slowa. Dokladnie nie pamietam :-( wydaje mi sie ze mama powiedziala ze jestem glupia czy coss a ja powiedzialam ze to ona jest glupia. Nie wiem, nie chce jej tu oczrniac czy cos, bo moglo takie dos byc ale nie...
    Data dodania: 2012-12-12 22:25:09

111. waga grzechu
    Mam problem z okresleniem wagi grzechow.
    1) Dzisiaj bylam u lekarza i mama sie zaczela czepiac ze sie ubralam za lekko i wgl. Zdenerwowalam sie, bo mialam wrazenie ze ludzie na nas patrza. Zatkalam sobie ucho zeby juz tego nie sluchac i sie nie...
    Data dodania: 2012-12-12 21:48:52

112. Mysli bluzniercze
    Oj, witaj w klubie, mam to samo...
    Data dodania: 2012-12-10 16:54:59

113. Natrętne złe myśli...
    Może zacznę od początku.
    Mam 16 lat. Wychowuję się w chrześcijańskiej rodzinie.
    Kiedyś mocno grzeszyłam, ale udało mi się nawrócić z nawrócenia, że tak to ujmę. W sensie, że wierzyłam w Boga, zdawałam sobie sprawę, że Go ranię, że robię źle,...
    Data dodania: 2012-12-10 16:49:25

114. Pomocy. Pilne. Czy to jest ciezki grzech?
    Blagam! Dzisiaj prawdopodobnie idę na Msze Sw. i nie wiem czy moge przystapic do Komunii :( Proszę, niech mi ktoś napisze co o tym sądzi...
    Data dodania: 2012-08-22 12:19:23

115. Pomocy. Pilne. Czy to jest ciezki grzech?
    Witam. Przed spaniem wzrosło u mnie napięcie seksualne. Walczyłam z tym, żeby nie popełnić grzechu poprzez masturbacje. Nie chciałam obrażać Boga.
    Kiedy leżałam weszłam na internet i wpisałam hasło "jak rozładować napięcie seksualne"....
    Data dodania: 2012-08-22 12:07:20