Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Rafal8473

login: Rafal8473       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. Przepisy państwa a grzech
    Chciałby zapytać o przepisy panstwa a grzech.A mianowicie przebywam w francji pracuje legalnie i przebywam na dluszym chorobowym koło roku będę miał chorobowe ... Przepisy mówią wyraźnie ze nie wolno nigdzie wyjeżdżać itd. Przepisy zabraniają wyjazdu do...
    Data dodania: 2018-07-07 16:54:43

2. Stara historia
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-07-04 22:25:02

3. Stara historia
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jeszcze chciałbym zapytać o zadosuczynieniu ponieważ wiadome że jeżeli coś komuś zniszczymy to powinniśmy mu to jakoś naprawić . Miałem taką niedawno sytuację nietypową mieszkam w francji i wysiadajac z samochodu...
    Data dodania: 2018-07-04 17:16:23

4. Stara historia
    Szczęść Boże
    Przyjęłam się kiedyś do firmy co byla praktyka ze pracownicy w sobote pracowali 4 godziny a bylo padawane 8 godzin . ( oszustwo) jakos nie zdawalem sobie sprawy tylko z wszystkimi uciekalem do domu. Pozniej też firma oszukiwała oszukujac...
    Data dodania: 2018-07-04 08:12:08

5. Skrupuly
    Szczęść Boże!
    Od jakiegoś czasu borykam się z skrupulami. Często zdaza mi sie ze dany czyn uznaje za grzech który popelniam a który okazuje sie ze nie jest grzechem. Jak myślicie jeżeli popełniamy czym ktory wydaje nam się ze jest grzechem a później...
    Data dodania: 2018-06-16 08:45:01

6. Grzech
    Jeżeli popełniamy świadomie i dobrowolnie czym ktory wydaje nam się ze to jest grzech ciezki (ciezka materia )a po jakimś czasie dowiadujemy sie ze to jest grzech lekki albo wcale... to czy popeniamy wtedy grzech ciezki poniewaz wydawalo nam sie ze go...
    Data dodania: 2018-06-10 08:18:40

7. Mauzenstwo
    Czytalem ze slina ludzka zabija ok 12 % plemników. Kosciol pozwala w małżeństwie na grę wstępną z pieszczotami oralnymi albo na wszystkie pieszczoty jeżeli małżonek sie zgadza. I tak szukam co na to kościół mówi ze plemniki są zabijane pod wplywem sliny...
    Data dodania: 2018-05-18 19:25:23

8. Jazda samochodem
    Kiedyś czytałem ze człowiek chory stwarza zagrożone na drodze porównywalne z pijanym kierowcą chciałem zapytać czy np jak jedziemy z gorączką samochodem to mamy grzech. Miałem taką sytuację ze w pracy sie rozchorowalem i chory wracałem samochodem i tak...
    Data dodania: 2018-05-18 19:15:23

9. Kolega
    Dziękuję serdecznie za odpowiedz ☺Pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-05-06 13:12:49

10. Kolega
    Szczęść Boże
    Mam kolege w pracy z którym kiedys dobrze kolegowalem się ale zrazil mnie kilka razy do siebie i przestalem sie znim zpoufalac i kolegowac. Przywitam sie i wymianie znim kilka razy zdania służbowo w ciągu dnia i tylko tyle . Nie mam do...
    Data dodania: 2018-05-05 13:24:16

11. Obrażanie się
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-04-14 05:09:24

12. Obrażanie się
    Szczęść Boże
    Obrazanie czy nieodzywanie się jest grzechem a co w takiej sytuacji gdy mam kolege w pracy ktory się obraża za jakiekolwiek krytykę i zaraz się przestaje odzywać. Skoro się nieodzywa to tylko się przywitam z nim i też się nieodzywam bo...
    Data dodania: 2018-04-13 18:26:35

13. Niezmierzone spóźnienie na niedzielna msze
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-04-08 17:04:09

14. Niezmierzone spóźnienie na niedzielna msze
    Chciałem zapytać czy jeżeli się spoznimy na msze ( niezamiezone spoznienie ) tak kolo 2 minut to msza jest wazna czy jednak trzeba powtozyc i isc na inną msze ? Jak się powinno postąpić ?...
    Data dodania: 2018-04-08 14:09:21

15. Czy to grzech
    Pracuje za granica i ostatnio zle potraktował mnie kolega z pracy . A później kilkakrotnie otwarzalem i kometowalem zonie sytuację. Wiem że niepowino się wracać do klutni albo ponownie odtwarzać zlych sytuacji. Dlatego chciałem sie zapytac czy taki...
    Data dodania: 2018-04-05 20:50:17

16. Procesja
    W sobotę bylem na procesji i niedzielę też msza była zaczeta procesja tylko sie trochę spoznilem na tą procesje i dlatego zadałem pytanie ....
    Data dodania: 2018-04-03 21:03:09

17. Procesja
    Msza zaczęła się procesja...
    Data dodania: 2018-04-01 16:03:55

18. Procesja
    Kontyuacja procesji i zaraz msza...
    Data dodania: 2018-04-01 16:02:37

19. Procesja
    Szczesc Boze
    Mam takie pytanie a mianowicie Dzisiaj spoznilem sie na procesje rezurekcyjna przed samy koncem przyszedlem na procesje a później była msza i chciałem zapytać czy nie trzeba powtórzyć i isc na kolejne msze nie spozniajac się ?...
    Data dodania: 2018-04-01 13:26:10

20. Skrupuly
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź...
    Data dodania: 2018-03-30 21:59:21

21. Skrupuly
    Szczęść Boże
    Mam problem z skrupulami... kiedys bylem bardzo zdenerwowany I trochę nakrzyczalem na żonę nie obrazajac jej ani nic tylko pokrzyczalem sobie co mi sie niepodoba itd... wiedziałem że źle robię ale ciężko się bylo powstrzymać przez...
    Data dodania: 2018-03-30 18:34:33

22. Stare relacje
    Dziękuję za odpowiedź. A tak się zastanawiam jeszcze czy w takich starych sprawach to nie ma jakiegoś obowiązku próby naprawienia relacji...
    Data dodania: 2018-03-24 22:20:35

23. Stare relacje
    Szczęść Boże
    Chciałbym zapytać kiedys miałem problem z alkocholem (prawie 10 lat )zepsułem dozo relacji z ludźmi właśnie przez alkochol bo była agresywny jak typowy pijak dozo znajomych przestało się domnie odzywać itd. Zmieniłem swoje zycie(mam żonę 2...
    Data dodania: 2018-03-24 13:23:49

24. Spowiedź Święta
    Bardzo dziękuję☺. Bóg zapłać!...
    Data dodania: 2018-03-10 14:11:37

25. Spowiedź Święta
    Bardzo dziękuję za odpowiedź ☺
    Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli człowiek ma watpliwosci czy ciężki grzech czy lekki i pominie się ten grzech przy spowiedzi to też wszystko jest ok...
    Data dodania: 2018-03-10 13:24:12

26. Spowiedź Święta
    Szczęść Boże
    Niedawno bylem u spowiedzi i jakiś czas przed spowiedzia Ciężko mi było ocenić jeden grzech ( trochę mam problem z skrupulami )czy ciężki czy lekki a może to nie grzech nie wiedziałem naprawdę . Wachalem się czy powiedzieć ten grzech na...
    Data dodania: 2018-03-07 22:40:38

27. Niedziela
    Czy drobne porządki w niedziele sa grzechem? Np w jedną z niedziele pobrudzilem żonie dywanik w łazience i niechcialem żeby żona kometowala i szybko wyczyscilem ten dywanik I nie bylo śladu, i żona też się nie zorjetowala ☺ Ale tak się...
    Data dodania: 2018-03-05 19:31:35

28. Wątpliwości
    Szczęść Boże. Chciałbym się zapytac czy jeżeli mamy wątpliwości czy dany grzech popełniliśmy czy nie to czy trzeba sie z tego grzechu spowiadac co nie jesteśmy pewni czy to popełniliśmy.kiedyś mi jeden ksiądz doradzał żeby się tylko z grzechow ciężkich...
    Data dodania: 2018-03-02 22:22:18

29. Rozproszenie podczas przeistoczenia
    Szczesc Boze !!! Chcialbym zapytac o rozproszenie na mszy . "Podczas przeistoczenia na mszy swietej Chrześcijanin ma obowiązek w tej chwili świadomie uczestniczyć"... Miałem taką sytuacją ze pomimo tego ze bardzo chciałem świadomie uczestniczyć...
    Data dodania: 2018-02-11 20:38:14

30. Przekroczenie predkosci
    Dziękuję za odpowiedź. Rozumie czasem sie droga wydaje bezpieczna i można delikatnie szybciej niż przepisy. A co wtedy jeżeli jedziemy szybciej niz przepisy bo nam się wydaje bezpiecznie ale wszytkich się dróg Nie zna I można się przeliczyć np dziura w...
    Data dodania: 2018-01-21 20:09:55

31. Przekroczenie predkosci
    Mieszkam za granica i mam 35 km do kościoła i miałem małe przygody z dziećmi i wyjechałem na msze na ostania chwila. Żeby zdążyć zlamalem swiadomie przepisy 10 może 15 na godzinę szybciej w terenie zabudowanym i pozniej na autostradzie . Nie chciałem...
    Data dodania: 2018-01-21 17:55:24

32. Okolicznosci
    Dziękuję za odpowiec .
    Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli świadomie nie powiedziałem jakiego grzechu sie koledzy dopuścili bo niechcialem ksiedza denerwowa czy to ma jakieś znaczenie? Czy jednak to był kolegow grzech nie mój i nie ma takiego...
    Data dodania: 2018-01-14 15:11:11

33. Okolicznosci
    Witam serdecznie jako młody chłopak pilem z kolegami jak to po alkocholu różne opowieści podpuszczania itd dlamnie to tylko były puste słowa nic więcej. A 2 kolegów zbytnio wzięło sobie do siebie te rozmowy i popełnili grzech ( pojechali na nastepny...
    Data dodania: 2018-01-14 09:33:39