Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Rafal8473

login: Rafal8473       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. Obrażanie się
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-04-14 05:09:24

2. Obrażanie się
    Szczęść Boże
    Obrazanie czy nieodzywanie się jest grzechem a co w takiej sytuacji gdy mam kolege w pracy ktory się obraża za jakiekolwiek krytykę i zaraz się przestaje odzywać. Skoro się nieodzywa to tylko się przywitam z nim i też się nieodzywam bo...
    Data dodania: 2018-04-13 18:26:35

3. Niezmierzone spóźnienie na niedzielna msze
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-04-08 17:04:09

4. Niezmierzone spóźnienie na niedzielna msze
    Chciałem zapytać czy jeżeli się spoznimy na msze ( niezamiezone spoznienie ) tak kolo 2 minut to msza jest wazna czy jednak trzeba powtozyc i isc na inną msze ? Jak się powinno postąpić ?...
    Data dodania: 2018-04-08 14:09:21

5. Czy to grzech
    Pracuje za granica i ostatnio zle potraktował mnie kolega z pracy . A później kilkakrotnie otwarzalem i kometowalem zonie sytuację. Wiem że niepowino się wracać do klutni albo ponownie odtwarzać zlych sytuacji. Dlatego chciałem sie zapytac czy taki...
    Data dodania: 2018-04-05 20:50:17

6. Procesja
    W sobotę bylem na procesji i niedzielę też msza była zaczeta procesja tylko sie trochę spoznilem na tą procesje i dlatego zadałem pytanie ....
    Data dodania: 2018-04-03 21:03:09

7. Procesja
    Msza zaczęła się procesja...
    Data dodania: 2018-04-01 16:03:55

8. Procesja
    Kontyuacja procesji i zaraz msza...
    Data dodania: 2018-04-01 16:02:37

9. Procesja
    Szczesc Boze
    Mam takie pytanie a mianowicie Dzisiaj spoznilem sie na procesje rezurekcyjna przed samy koncem przyszedlem na procesje a później była msza i chciałem zapytać czy nie trzeba powtórzyć i isc na kolejne msze nie spozniajac się ?...
    Data dodania: 2018-04-01 13:26:10

10. Skrupuly
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź...
    Data dodania: 2018-03-30 21:59:21

11. Skrupuly
    Szczęść Boże
    Mam problem z skrupulami... kiedys bylem bardzo zdenerwowany I trochę nakrzyczalem na żonę nie obrazajac jej ani nic tylko pokrzyczalem sobie co mi sie niepodoba itd... wiedziałem że źle robię ale ciężko się bylo powstrzymać przez...
    Data dodania: 2018-03-30 18:34:33

12. Stare relacje
    Dziękuję za odpowiedź. A tak się zastanawiam jeszcze czy w takich starych sprawach to nie ma jakiegoś obowiązku próby naprawienia relacji...
    Data dodania: 2018-03-24 22:20:35

13. Stare relacje
    Szczęść Boże
    Chciałbym zapytać kiedys miałem problem z alkocholem (prawie 10 lat )zepsułem dozo relacji z ludźmi właśnie przez alkochol bo była agresywny jak typowy pijak dozo znajomych przestało się domnie odzywać itd. Zmieniłem swoje zycie(mam żonę 2...
    Data dodania: 2018-03-24 13:23:49

14. Spowiedź Święta
    Bardzo dziękuję☺. Bóg zapłać!...
    Data dodania: 2018-03-10 14:11:37

15. Spowiedź Święta
    Bardzo dziękuję za odpowiedź ☺
    Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli człowiek ma watpliwosci czy ciężki grzech czy lekki i pominie się ten grzech przy spowiedzi to też wszystko jest ok...
    Data dodania: 2018-03-10 13:24:12

16. Spowiedź Święta
    Szczęść Boże
    Niedawno bylem u spowiedzi i jakiś czas przed spowiedzia Ciężko mi było ocenić jeden grzech ( trochę mam problem z skrupulami )czy ciężki czy lekki a może to nie grzech nie wiedziałem naprawdę . Wachalem się czy powiedzieć ten grzech na...
    Data dodania: 2018-03-07 22:40:38

17. Niedziela
    Czy drobne porządki w niedziele sa grzechem? Np w jedną z niedziele pobrudzilem żonie dywanik w łazience i niechcialem żeby żona kometowala i szybko wyczyscilem ten dywanik I nie bylo śladu, i żona też się nie zorjetowala ☺ Ale tak się...
    Data dodania: 2018-03-05 19:31:35

18. Wątpliwości
    Szczęść Boże. Chciałbym się zapytac czy jeżeli mamy wątpliwości czy dany grzech popełniliśmy czy nie to czy trzeba sie z tego grzechu spowiadac co nie jesteśmy pewni czy to popełniliśmy.kiedyś mi jeden ksiądz doradzał żeby się tylko z grzechow ciężkich...
    Data dodania: 2018-03-02 22:22:18

19. Rozproszenie podczas przeistoczenia
    Szczesc Boze !!! Chcialbym zapytac o rozproszenie na mszy . "Podczas przeistoczenia na mszy swietej Chrześcijanin ma obowiązek w tej chwili świadomie uczestniczyć"... Miałem taką sytuacją ze pomimo tego ze bardzo chciałem świadomie uczestniczyć...
    Data dodania: 2018-02-11 20:38:14

20. Przekroczenie predkosci
    Dziękuję za odpowiedź. Rozumie czasem sie droga wydaje bezpieczna i można delikatnie szybciej niż przepisy. A co wtedy jeżeli jedziemy szybciej niz przepisy bo nam się wydaje bezpiecznie ale wszytkich się dróg Nie zna I można się przeliczyć np dziura w...
    Data dodania: 2018-01-21 20:09:55

21. Przekroczenie predkosci
    Mieszkam za granica i mam 35 km do kościoła i miałem małe przygody z dziećmi i wyjechałem na msze na ostania chwila. Żeby zdążyć zlamalem swiadomie przepisy 10 może 15 na godzinę szybciej w terenie zabudowanym i pozniej na autostradzie . Nie chciałem...
    Data dodania: 2018-01-21 17:55:24

22. Okolicznosci
    Dziękuję za odpowiec .
    Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli świadomie nie powiedziałem jakiego grzechu sie koledzy dopuścili bo niechcialem ksiedza denerwowa czy to ma jakieś znaczenie? Czy jednak to był kolegow grzech nie mój i nie ma takiego...
    Data dodania: 2018-01-14 15:11:11

23. Okolicznosci
    Witam serdecznie jako młody chłopak pilem z kolegami jak to po alkocholu różne opowieści podpuszczania itd dlamnie to tylko były puste słowa nic więcej. A 2 kolegów zbytnio wzięło sobie do siebie te rozmowy i popełnili grzech ( pojechali na nastepny...
    Data dodania: 2018-01-14 09:33:39