Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

Rafal8473

login: Rafal8473       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. Jak powiedzieć grzech
    Dziękuję za wskazówkę Bóg Zapłać...
    Data dodania: 2018-09-20 23:37:48

2. Jak powiedzieć grzech
    Chciałem zapytać o grzech . Źle mi sie pomyślałem o księdzu do którego idę do spowiedzi. Nie mam zawielkiego wyboru bo nie ma zawielu tu ksiezy w francji i muszę iść do niego i moje pytanie czy mozna powiedzieć ogólnie ten grzech ? Bo trochę głupio...
    Data dodania: 2018-09-20 17:01:46

3. Czy to grzech ?
    Dziekuje serdecznie za odpowiedź Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-09-15 20:15:14

4. Czy to grzech ?
    Jest jakiś przepis jeżeli się siedzi dłużej niż 6 miesięcy w danym kraju np w francji to powinno sie mieć samochód przerejestrowanym . Przykładowo dłużej jak 6 miesięcy nie powinnienem jeździć polskim samochodem w francji . Dlatego pomyślałem ze...
    Data dodania: 2018-09-15 19:34:57

5. Czy to grzech ?
    Chciałem zapytać mieszkam w francji posiadam polski samochód ubezpieczony w Polsce i poruszam się nim po francji prawidłowo powinnienem zmienić na francuski tablice rejestracyjne. Tak dobrze języka nie znam i dałem sobie spokój z ta zmianą Chciałem...
    Data dodania: 2018-09-15 14:56:26

6. Podniecenie
    Dziękuję za pomoc Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-09-12 21:00:38

7. Podniecenie
    Pisałem ze analizowalem i na chwile wywolalem podniecenie bo chcialem się zbliżyć do pierwszej sytacji a jak się zorjetowalem ze to zle to się szybko wycofalem tak pisałem nic nie...
    Data dodania: 2018-09-12 20:49:32

8. Podniecenie
    Czym bardziej się zastanawiam tym bardziej nie wiem jak było najlepiej się pomodle do ducha świętego o pomoc ....
    Data dodania: 2018-09-12 20:40:48

9. Podniecenie
    Piszesz ze wywolanie dobrowolne podniecenie jest grzechem ciężkim . Ja wywolalem dobrowolnie podniecenie tylko w celu sprawdzenia czy poprzednia sytacja nie jest grzechem dlatego mnie to niepokoju samo to że wywolalem podniecenie ...
    Data dodania: 2018-09-12 16:56:23

10. Podniecenie
    Wywolanie podniecenia to grzech (ciezki czy lekki)w zależności w jakiej intencji wywolalismy ?
    Wiesz wiedziałem ze mogę wywołać podniecenie i wywolalem bo chciałem zobaczyć żeby cofnąć się do tej sytuacji wczesnieszej to mnie trochę niepokoi bo już...
    Data dodania: 2018-09-12 16:35:15

11. Podniecenie
    Wiesz wiedziałem ze mogę źle zrobić sprawdzając czy był grzech czy nie ale nie dawało mi to spokoju i to było silniejsze odemnie żeby sprawdzić dlatego analizowalem i wywolalem podniecenie ale jak się zorjetowalem ze mogłem się za daleko posunąć i ...
    Data dodania: 2018-09-12 15:19:26

12. Podniecenie
    Uspokoiles mnie ta wypowiedzią bo zaczelem się martwić ze jak wywolalem podniecenie to równoznaczne jest odrazu z grzechem . Pozdrawiam Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-09-12 14:35:15

13. Podniecenie
    Chciałbym zadać pytanie jeszcze o podniecenie miałem taką sytacje ze nad ranem meczylo mnie jakieś dziwne podniecenie starałem się odzucac to uczucie ale nie chciało dac za wygraną ( czym bardziej staralem sie odgonic tym bardziej nie chcialo odejsc...
    Data dodania: 2018-09-12 10:01:07

14. Męcząca myśl
    Dziękuję ślicznie za odpowiedź bardzo mi pomogles pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-09-11 10:07:01

15. Męcząca myśl
    Jeszcze chciałbym zapytać idę do spowiedzi popełniłem dany czyn który nie wiem czy grzech ciezki lekki albo wcale . Ciężko za grzech żałować ktory nie wiem czy wogole jest grzechem .myślę się zapytać Przy spowiedzi dowiaduje sie ze to raczej grzech...
    Data dodania: 2018-09-10 22:51:03

16. Męcząca myśl
    Dziekuje ślicznie za odpowiedź . Serdecznie pozdrawiam Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-09-10 21:56:21

17. Męcząca myśl
    Rozumie o co chodzi minelo troche czasu to sam juz nie wiem jak to było z tym moim żalem za grzechy . A jeżeli np popełniamy grzech i żałujemy zaraz to czy możemy zaliczyć to do żalu za grzechy czy jednak musi być zal przed samą spowiedzia. Głównym...
    Data dodania: 2018-09-10 20:40:20

18. Męcząca myśl
    Rozumie a jezeli odmowimy pośpiesznie formulke "zalu za grzechy " z ksiazeczki przed spowiedzia i szczerze przystapimy do spowiedzi to taka spowiedź jest ważna? Miałem taką sytuację odmowilem szybko z książeczki zal za grzechy ksiądz siedział...
    Data dodania: 2018-09-10 16:59:51

19. Męcząca myśl
    Dziękuję za odpowiedź. Być może to zagrywka szatana bo czym bardziej się chce wyjaśnić tym wieksze sa watpliwosci i niepokój.A tam gdzie niepokój tam zawsze jest szatan . Teoretycznie zapytam jeżeli zostawię ta myśl i gdybym się pomylił to co wtedy ?...
    Data dodania: 2018-09-10 13:13:53

20. Męcząca myśl
    Byłem w tamtym tygodniu u spowiedzi wziąłem książeczkę i w kościele sie przygotowalem . ( rachunek sumienia ,żal za grzechy , i mocne postanowienie )wydaje mi się ze dobrze się przygotowałam . Po spowiedzi zeczelo mnie męczyć natretna myśl czy przed...
    Data dodania: 2018-09-10 11:59:49

21. 4 przykazanie
    Dziekuje serdecznie za pomoc i poświęcony czas . Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-09-09 16:34:43

22. 4 przykazanie
    Dziękuję za odpowiedź rozumiemie o co chodzi☺ mam jeszcze takie nietypowe pytanie czasem nachodzą mnie różne myśli pomyślę a później zastanawiam się czy to grzech.miałem problem na który nie mogłem znalesc odpowiedzi bardzo mnie to meczylo...
    Data dodania: 2018-09-09 13:37:16

23. 4 przykazanie
    Dobrze A jeżeli np zastanawiałem się i chciałem otworzyć później sytacje jak to było itd. Zagłębiem sie w to myślenie jak ta sytacje wyglądała i poczułem jakieś podniecenie szybko się wycofalem bo nie miałem zlej intencji . Czy takie odtwarzanie żeby...
    Data dodania: 2018-09-09 09:38:44

24. 4 przykazanie
    Wiesz 3 razy Zdrowas Maryjo uchroni przed popełnieniem każdego grzechu ja odprowialem to nie myślałem ani eksperymetowac ani nic. Więc od tego grzechu teoretycznie też powinna uchronić ta modlitwa. A co do tego experymetowania to sam nie zdawałem sobie...
    Data dodania: 2018-09-09 07:18:07

25. 4 przykazanie
    Naszła mnie taka myśl mamy naborzenstwo 3 razy Zdrowas Maryjo jeżeli odmawiamy rano i wieczorem otrzymujemy łaskę niepopelnienie w tym dniu lub nocy grzechu ciezkiego. Ja odmowilem poboznie to nabożeństwo i za kilka godzin były te wydarzenia które...
    Data dodania: 2018-09-08 22:48:52

26. 4 przykazanie
    Dziękuję za odpowiedź. Również życzę miłej...
    Data dodania: 2018-09-08 20:03:46

27. 4 przykazanie
    Dziękuję za odpowiedź . Chciałbym jeszcze zapytac Wywoływanie podniecenia jest grzechem . A jak myślisz miałem taką sytuację . Odmawiam nabożeństwo 3 Zdrowas Maryjo o nie popelnienia grzechu ciezkiego i te moje wątpliwości sie zmniejszyly grzech lekki...
    Data dodania: 2018-09-08 17:05:17

28. 4 przykazanie
    Szczesc Boze !Chciałbym zapytać jeszcze o przykazanie czij ojca i matkę swą. czy takie kometowanie do zony złych zachowan swoich rodzicow może to przykazanie łamać . Np stwierdzilem do zony ze ciezko by bylo znimi mieszkac ze moj tata to starszy...
    Data dodania: 2018-09-07 06:53:26

29. Przygotowania do spowiedzi
    Ok. dziękuję serdecznie za pomocną odpowiedź☺Bóg zapłać!...
    Data dodania: 2018-09-06 09:23:37

30. Przygotowania do spowiedzi
    Dziękuję śliczne za odpowiedź ☺
    Jeszcze chciałbym zapytać przy okazji a jezeli wyspowiadalem się z grzechu a po jakimś czasie przychodzi mi refleksja ze coś bym dodał w tym co powiedziałem kiedys albo coś bym zmienił jak powiedziałem albo jak...
    Data dodania: 2018-09-06 08:02:16

31. Przygotowania do spowiedzi
    A jeżeli nie jesteśmy pewni grzechu z ostatniej spowiedzi czy byl lekki czy ciężki a nam sie przypomnial to co pomijamy? ...
    Data dodania: 2018-09-05 21:24:16

32. Przygotowania do spowiedzi
    Szczęść Boże ...
    Data dodania: 2018-09-05 20:55:54

33. Zanieczyszczenia środowiska
    Ja mu mówiłem kiedys ale on się nie zna dla mojego taty liczy się żeby samochód jeździł a faktycznie samochód jeździ lepiej bez filtra tylko bardziej truje środowisko. Dlatego...
    Data dodania: 2018-09-03 07:20:48

34. Zanieczyszczenia środowiska
    Chciałbym zapytać o grzech dotyczący zanieczyszczenia środowiska. Wiadomo popełniamy gdy zakopujemy śmieci szkodliwe, wyrzucamy śmieci , palimy w piecu rzeczy które najbardziej zanieczyszczaja atmosferę leki plastyki itd... A miałem taką sytuację ciagle...
    Data dodania: 2018-09-02 16:01:57

35. Zapomniany dwa razy grzech
    Dziękuję serdecznie za pomocną odpowiedź Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-09-01 20:06:28

36. Zapomniany dwa razy grzech
    Dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze zapytać kiedyś zamówiłem msze święta telefonicznie i mialem zlozyc ofiare po przyjeździe ale zapomnialem po 2 latach mi sie przypomniało i wstyd mi bylo wiec wyslalem przelewem na Kościół i napisałem że to...
    Data dodania: 2018-09-01 17:36:53

37. Zapomniany dwa razy grzech
    Chciałbym zapytać o zapomniany grzech 2 razy . A mianowicie raz zapomnialem powiedzieć i przy następnej spowiedzi chciałem powiedzieć i pamietalem i przed samą spowiedzia zapomialem dopiero po spowiedzi mi sie przypomniał . I co teraz 3 raz iść do...
    Data dodania: 2018-09-01 11:54:13

38. Spowiedz
    Dziękuję serdecznie za odpowiedz Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-08-29 22:43:19

39. Spowiedz
    Chciałbym zapytać czy jak idziemy do spowiedzi to czy możemy np dzień wcześniej przygotować się do spowiedzi ( rachunek sumienia, żal za grzechy , i mocne postanowienie poprawy ) a dopier na drugi dzień tylko przystąpić do spowiedzi. Czy jednak...
    Data dodania: 2018-08-29 20:07:45

40. Pytanie
    Szukając w Internecie znalazłem ze:
    Katechizmowe sformułowanie 5 warunków dobrej spowiedzi pokazuje modelowo czynności związane ze spowiedzią. 
    Konieczny jest żal za grzechy, który może płynąć z miłości do Boga (żal doskonały), lub z lęku przed...
    Data dodania: 2018-08-27 16:37:09

41. Pytanie
    Chodzi mi o taką sytacje np skrzywdzilismy blizniego ksiądz zadaje nam pokute nic nie wspomina o zadosuczynieniu blizniemu daje rozgrzeszenie odprawiamy pokute i wydaje się nam ze jest wszystko wporzadku skoro pokute odprawilismy a ksiadz nic wiecej...
    Data dodania: 2018-08-26 21:10:00

42. Pytanie
    Szczęść Boże ...
    Data dodania: 2018-08-26 17:17:43

43. Zadoscuczynienie
    Dziękuję za radę Pozdrawiam BÓG ZAPŁAĆ...
    Data dodania: 2018-08-19 22:25:56

44. Zadoscuczynienie
    Chodzi mi o sytuację z ponad 10 lat wstecz . Byłem wtedy daleko od boga i trochę ludzi skrzywdzilem naprawilem relacje z ludźmi a nawet lepsze są z niektórymi nigdy nie przeprosilem bo niemialem odwagi a teraz tymbardziej ciężko cofać się wstecz i...
    Data dodania: 2018-08-19 20:17:37

45. Zadoscuczynienie
    Czy bycie miłym dla tej osoby można potraktować jako zadośćuczynienia jezeli nam brakuje odwagi....
    Data dodania: 2018-08-19 13:27:39

46. Zadoscuczynienie
    A co jeżeli pomimo naszych starań nie starczy nam odwagi . To spowiedz może być nieważna czy coś ?( bo w jednym z punktów jest zadoscuczynienie po spowiedzi )...
    Data dodania: 2018-08-19 13:11:41

47. Zadoscuczynienie

SZCZĘŚĆ BOŻE!!!
    Chciałbym zapytac o zadosuczynienie bliźniemu. Np jezeli obrazilismy bliźniego to powinnismy przeprosić . A co zrobic jezeli jezeli nie mamy odwagi żeby przeprosić (choć byśmy chcieli) czy bycie miłym dla tej osoby relacje wróciły...
    Data dodania: 2018-08-19 11:18:31

48. Myśli
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź BÓG ZAPŁAĆ...
    Data dodania: 2018-08-16 11:36:57

49. Myśli
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. A jak Ci się wydaje w takiej sytuacji np mam ciezki dzień męczą mnie takie myśli ze nie dostanę rozgrzeszenia ze spowiednik sie zdenerwuje na mnie itd wkoncu ulegam tym mysla i faktycznie mi sie wydaje ze tak...
    Data dodania: 2018-08-16 08:57:20

50. Myśli
    Szczęść Boże
    Chciałbym zapytać czasem gdy idę do spowiedzi to nachodzą mnie myśli ze nie dostanę rozgrzeszenie itd ( być może tą sa szatanskie myśli żeby odwieść od spowiedzi) staram się wszystkie ogonić od siebie ale Zdarzyło się ze sie wciagnelem...
    Data dodania: 2018-08-14 23:37:22

51. Spowiedzi
    Dziękuję za pomocną odpowiedź .
    Bóg zapłać...
    Data dodania: 2018-08-12 14:21:59

52. Spowiedzi
    Czyli z tego wynika ze jeżeli wydaje nam się ze popełniamy grzech a faktycznie nam się tylko wydaje to nie ma grzechu.... A np jeżeli się przed spowiedzia zastanawiamy czy popełniliśmy grzech ciezki czy lekki i stwierdzimy ze nie wiemy i pominiemy na...
    Data dodania: 2018-08-12 13:25:30

53. Spowiedzi
    A ztym przykładem to kiedyś czytałem na forum o osobie która przyjmowała komunię św przekonana ze przyjmuję świętokradzka z grzechem ciezkim a faktycznie popełniła grzech lekki dlatego taki mi sie nasuna...
    Data dodania: 2018-08-11 21:29:18

54. Spowiedzi
    Dziękuję za odpowiedź serdecznie Pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-08-11 21:19:37

55. Spowiedzi
    Czy tylko Zastajenie ciezkiego grzechu powoduje nieważność spowiedzi ( pomijając 5 warunków dobrej spowiedzi )A np. Jeżeli popełniliśmy grzech lekki a wydaje nam się ze to jest ciężki I przy spowiedzi swiadomie zatajamy ten grzech który wydaje nam się...
    Data dodania: 2018-08-11 20:43:54

56. Spowiedzi
    Grzech raczej był lekki albo wcale ktory pominelem .
    Zastanawiam się czy nie liczy się intencja przy spowiedzi ? Np jezeli grzech ciezki źle rozeznamy i sie pomylimy nie mając swiadomosci uznając to za lekki i nie powiemy na spowiedzi bo wydaje nam...
    Data dodania: 2018-08-11 15:52:46

57. Spowiedzi
    A co zrobić z takimi grzechami którymi nie jesteśmy pewni czy to jest grzech czy nie. Czy też mam je mówić czy nie ? Zawsze jakieś znajdę sytuację które nie jestem pewny czy popełniłem grzech mam wątpliwości. ... Np zastanawiam sie jezeli popełniamy...
    Data dodania: 2018-08-11 14:17:57

58. Spowiedzi
    SZCZĘŚĆ BOŻE
    Chciałbym zapytać często przygotowuje się do spowiedzi to zawsze robi mi sie długa lista boje się opuścić choć jednego grzechu żeby czegoś ważnego nie pominąć a wszystkie mi sie wydaja ważne grzechy. Trochę borykam się z skupulami dlatego...
    Data dodania: 2018-08-10 23:27:35

59. Przepisy państwa a grzech
    Dziękuję za pomoc pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-08-02 23:57:05

60. Przepisy państwa a grzech
    To nie jest tak łatwe sie przyznać bo chory będę jeszcze ok 4 miesięcy a jezeli się przyznam to na cały ten okres będę miał zabrane chorobowe a tylko ja pracuje a mam 2 dzieci i 3 wdrodze ...
    Dobrze a jak nazwać taki czyn ze pomimo złamanych przepisów...
    Data dodania: 2018-08-02 16:54:21

61. Przepisy państwa a grzech
    Jezeli ktos nie jest chory a symuluje choroba żeby mieć wolne zeby pojechać na wakacje to zgadzam się ze jest to nieuczciw.ale czasem takie choroby np depresja ... są wskazane takie podróże ...ja choruje na płuca więc wycieczki i świeże powietrze jest...
    Data dodania: 2018-08-02 14:53:55

62. Przepisy państwa a grzech
    Zgadzam się z tobą ze trzeba sluchac własnego sumienia . Nasuwa mi sie taka mysl jeżeli pojadę do Polski nie mając pozwolenia na wyjazd to popelnie grzech a jezeli uzyskam zgodę lekarza na wyjazd i będę miał papiery ze mogę wyjechać nie popełnia grzechu....
    Data dodania: 2018-07-27 09:39:51

63. Przepisy państwa a grzech
    Piszesz że prawo jest prawem i powinno być przestrzegane. A np prawo zydowskie dotyczące szabatu wymienie kilka praw w szabat :po zjedzeniu jabłka nie można rzucić na ziemię ogryzka
    Nie wolno czesać się ,wiązać butów, niczego pisać nawet patykiem na...
    Data dodania: 2018-07-26 09:21:46

64. Przepisy państwa a grzech
    Do końca dla mnie jednak sprawa nie jest prosta wydaje mi sie
    cos może być prawem dozwolone a jednocześnie nie jest grzechem (n.p. aborcja, in vitro itp.) Wydaje mi sie ze może być i na odwrót: niedozwolone a bez grzechu ... to są tylko przepisy . Ja...
    Data dodania: 2018-07-25 22:52:28

65. Przepisy państwa a grzech
    Chciałby zapytać o przepisy panstwa a grzech.A mianowicie przebywam w francji pracuje legalnie i przebywam na dluszym chorobowym koło roku będę miał chorobowe ... Przepisy mówią wyraźnie ze nie wolno nigdzie wyjeżdżać itd. Przepisy zabraniają wyjazdu do...
    Data dodania: 2018-07-07 16:54:43

66. Stara historia
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-07-04 22:25:02

67. Stara historia
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Jeszcze chciałbym zapytać o zadosuczynieniu ponieważ wiadome że jeżeli coś komuś zniszczymy to powinniśmy mu to jakoś naprawić . Miałem taką niedawno sytuację nietypową mieszkam w francji i wysiadajac z samochodu...
    Data dodania: 2018-07-04 17:16:23

68. Stara historia
    Szczęść Boże
    Przyjęłam się kiedyś do firmy co byla praktyka ze pracownicy w sobote pracowali 4 godziny a bylo padawane 8 godzin . ( oszustwo) jakos nie zdawalem sobie sprawy tylko z wszystkimi uciekalem do domu. Pozniej też firma oszukiwała oszukujac...
    Data dodania: 2018-07-04 08:12:08

69. Skrupuly
    Szczęść Boże!
    Od jakiegoś czasu borykam się z skrupulami. Często zdaza mi sie ze dany czyn uznaje za grzech który popelniam a który okazuje sie ze nie jest grzechem. Jak myślicie jeżeli popełniamy czym ktory wydaje nam się ze jest grzechem a później...
    Data dodania: 2018-06-16 08:45:01

70. Grzech
    Jeżeli popełniamy świadomie i dobrowolnie czym ktory wydaje nam się ze to jest grzech ciezki (ciezka materia )a po jakimś czasie dowiadujemy sie ze to jest grzech lekki albo wcale... to czy popeniamy wtedy grzech ciezki poniewaz wydawalo nam sie ze go...
    Data dodania: 2018-06-10 08:18:40

71. Mauzenstwo
    Czytalem ze slina ludzka zabija ok 12 % plemników. Kosciol pozwala w małżeństwie na grę wstępną z pieszczotami oralnymi albo na wszystkie pieszczoty jeżeli małżonek sie zgadza. I tak szukam co na to kościół mówi ze plemniki są zabijane pod wplywem sliny...
    Data dodania: 2018-05-18 19:25:23

72. Jazda samochodem
    Kiedyś czytałem ze człowiek chory stwarza zagrożone na drodze porównywalne z pijanym kierowcą chciałem zapytać czy np jak jedziemy z gorączką samochodem to mamy grzech. Miałem taką sytuację ze w pracy sie rozchorowalem i chory wracałem samochodem i tak...
    Data dodania: 2018-05-18 19:15:23

73. Kolega
    Dziękuję serdecznie za odpowiedz ☺Pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-05-06 13:12:49

74. Kolega
    Szczęść Boże
    Mam kolege w pracy z którym kiedys dobrze kolegowalem się ale zrazil mnie kilka razy do siebie i przestalem sie znim zpoufalac i kolegowac. Przywitam sie i wymianie znim kilka razy zdania służbowo w ciągu dnia i tylko tyle . Nie mam do...
    Data dodania: 2018-05-05 13:24:16

75. Obrażanie się
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-04-14 05:09:24

76. Obrażanie się
    Szczęść Boże
    Obrazanie czy nieodzywanie się jest grzechem a co w takiej sytuacji gdy mam kolege w pracy ktory się obraża za jakiekolwiek krytykę i zaraz się przestaje odzywać. Skoro się nieodzywa to tylko się przywitam z nim i też się nieodzywam bo...
    Data dodania: 2018-04-13 18:26:35

77. Niezmierzone spóźnienie na niedzielna msze
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź pozdrawiam...
    Data dodania: 2018-04-08 17:04:09

78. Niezmierzone spóźnienie na niedzielna msze
    Chciałem zapytać czy jeżeli się spoznimy na msze ( niezamiezone spoznienie ) tak kolo 2 minut to msza jest wazna czy jednak trzeba powtozyc i isc na inną msze ? Jak się powinno postąpić ?...
    Data dodania: 2018-04-08 14:09:21

79. Czy to grzech
    Pracuje za granica i ostatnio zle potraktował mnie kolega z pracy . A później kilkakrotnie otwarzalem i kometowalem zonie sytuację. Wiem że niepowino się wracać do klutni albo ponownie odtwarzać zlych sytuacji. Dlatego chciałem sie zapytac czy taki...
    Data dodania: 2018-04-05 20:50:17

80. Procesja
    W sobotę bylem na procesji i niedzielę też msza była zaczeta procesja tylko sie trochę spoznilem na tą procesje i dlatego zadałem pytanie ....
    Data dodania: 2018-04-03 21:03:09

81. Procesja
    Msza zaczęła się procesja...
    Data dodania: 2018-04-01 16:03:55

82. Procesja
    Kontyuacja procesji i zaraz msza...
    Data dodania: 2018-04-01 16:02:37

83. Procesja
    Szczesc Boze
    Mam takie pytanie a mianowicie Dzisiaj spoznilem sie na procesje rezurekcyjna przed samy koncem przyszedlem na procesje a później była msza i chciałem zapytać czy nie trzeba powtórzyć i isc na kolejne msze nie spozniajac się ?...
    Data dodania: 2018-04-01 13:26:10

84. Skrupuly
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź...
    Data dodania: 2018-03-30 21:59:21

85. Skrupuly
    Szczęść Boże
    Mam problem z skrupulami... kiedys bylem bardzo zdenerwowany I trochę nakrzyczalem na żonę nie obrazajac jej ani nic tylko pokrzyczalem sobie co mi sie niepodoba itd... wiedziałem że źle robię ale ciężko się bylo powstrzymać przez...
    Data dodania: 2018-03-30 18:34:33

86. Stare relacje
    Dziękuję za odpowiedź. A tak się zastanawiam jeszcze czy w takich starych sprawach to nie ma jakiegoś obowiązku próby naprawienia relacji...
    Data dodania: 2018-03-24 22:20:35

87. Stare relacje
    Szczęść Boże
    Chciałbym zapytać kiedys miałem problem z alkocholem (prawie 10 lat )zepsułem dozo relacji z ludźmi właśnie przez alkochol bo była agresywny jak typowy pijak dozo znajomych przestało się domnie odzywać itd. Zmieniłem swoje zycie(mam żonę 2...
    Data dodania: 2018-03-24 13:23:49

88. Spowiedź Święta
    Bardzo dziękuję☺. Bóg zapłać!...
    Data dodania: 2018-03-10 14:11:37

89. Spowiedź Święta
    Bardzo dziękuję za odpowiedź ☺
    Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli człowiek ma watpliwosci czy ciężki grzech czy lekki i pominie się ten grzech przy spowiedzi to też wszystko jest ok...
    Data dodania: 2018-03-10 13:24:12

90. Spowiedź Święta
    Szczęść Boże
    Niedawno bylem u spowiedzi i jakiś czas przed spowiedzia Ciężko mi było ocenić jeden grzech ( trochę mam problem z skrupulami )czy ciężki czy lekki a może to nie grzech nie wiedziałem naprawdę . Wachalem się czy powiedzieć ten grzech na...
    Data dodania: 2018-03-07 22:40:38

91. Niedziela
    Czy drobne porządki w niedziele sa grzechem? Np w jedną z niedziele pobrudzilem żonie dywanik w łazience i niechcialem żeby żona kometowala i szybko wyczyscilem ten dywanik I nie bylo śladu, i żona też się nie zorjetowala ☺ Ale tak się...
    Data dodania: 2018-03-05 19:31:35

92. Wątpliwości
    Szczęść Boże. Chciałbym się zapytac czy jeżeli mamy wątpliwości czy dany grzech popełniliśmy czy nie to czy trzeba sie z tego grzechu spowiadac co nie jesteśmy pewni czy to popełniliśmy.kiedyś mi jeden ksiądz doradzał żeby się tylko z grzechow ciężkich...
    Data dodania: 2018-03-02 22:22:18

93. Rozproszenie podczas przeistoczenia
    Szczesc Boze !!! Chcialbym zapytac o rozproszenie na mszy . "Podczas przeistoczenia na mszy swietej Chrześcijanin ma obowiązek w tej chwili świadomie uczestniczyć"... Miałem taką sytuacją ze pomimo tego ze bardzo chciałem świadomie uczestniczyć...
    Data dodania: 2018-02-11 20:38:14

94. Przekroczenie predkosci
    Dziękuję za odpowiedź. Rozumie czasem sie droga wydaje bezpieczna i można delikatnie szybciej niż przepisy. A co wtedy jeżeli jedziemy szybciej niz przepisy bo nam się wydaje bezpiecznie ale wszytkich się dróg Nie zna I można się przeliczyć np dziura w...
    Data dodania: 2018-01-21 20:09:55

95. Przekroczenie predkosci
    Mieszkam za granica i mam 35 km do kościoła i miałem małe przygody z dziećmi i wyjechałem na msze na ostania chwila. Żeby zdążyć zlamalem swiadomie przepisy 10 może 15 na godzinę szybciej w terenie zabudowanym i pozniej na autostradzie . Nie chciałem...
    Data dodania: 2018-01-21 17:55:24

96. Okolicznosci
    Dziękuję za odpowiec .
    Jeszcze się tak zastanawiam jeżeli świadomie nie powiedziałem jakiego grzechu sie koledzy dopuścili bo niechcialem ksiedza denerwowa czy to ma jakieś znaczenie? Czy jednak to był kolegow grzech nie mój i nie ma takiego...
    Data dodania: 2018-01-14 15:11:11

97. Okolicznosci
    Witam serdecznie jako młody chłopak pilem z kolegami jak to po alkocholu różne opowieści podpuszczania itd dlamnie to tylko były puste słowa nic więcej. A 2 kolegów zbytnio wzięło sobie do siebie te rozmowy i popełnili grzech ( pojechali na nastepny...
    Data dodania: 2018-01-14 09:33:39