Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

grazyna2529

login: grazyna2529       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. Choroba
    Bardzo proszę o poradę. Z środy na czwartek dopadła mnie grypa żołądkowa(chyba).Lekarz kazał trzy dni spędzić w łóżku a zwolnienie lekarskie dał do 19 grudnia.Zapytałam czy mogę iść w niedzielę do Kościoła a on odpowiedział że nie, że dopiero w...
    Data dodania: 2017-12-16 10:38:39

2. Mięso w piątek.
    Proszę o radę. W najbliższy piątek szefowa zaprosiła nasz dział na obiad urodzinowo-pożegnalny jak to określiła. Odmówić nie mogę. Co mam zrobić w przypadku gdy będzie to jakieś danie mięsne i nie będzie innego wyboru? Dodam, że w zeszłym byłam u...
    Data dodania: 2017-12-12 16:57:45

3. Skrupuły
    Dziękuję. Bardzo dziękuję....
    Data dodania: 2017-10-17 12:35:26

4. Skrupuły
    Wczoraj załatwiając pożyczkę w jednym z banków,powiedziałam pani która mnie obsługiwała, że patrząc po internecie to oni mają najkorzystniejsze warunki jeżeli chodzi o koszty kredytu. Ta pani powiedziała , że w takim a takim banku są chyba jeszcze...
    Data dodania: 2017-10-17 08:12:11

5. Obmowa
    Z całego serca dziękuję za odpowiedź, przepraszam za "Panią" i serdecznie...
    Data dodania: 2017-10-08 11:36:46

6. Obmowa
    Ale wiedziaam o tym, że szefostwo nie chce mu dać wypowiedzenia (choć mogło bo były wtedy zwolnienia z przyczyn ekonomicznych), ale to jak wtedy odpowiedziałam tłumaczyłam sobie tym, że tak naprawdę nie o to mnie pytano, a poza tym pracodawca nie miał...
    Data dodania: 2017-10-06 16:21:15

7. Skrupuły.
    Ja już wogule boję się o czymkolwiek mówić, żeby kogoś nie urazić.A co do bezkarności to nie życzę nikomu takiej udręki z powodu swoich grzechów, ale mam na co...
    Data dodania: 2017-10-06 14:45:43

8. Obmowa
    "Najważniejszy nie jest grzech lecz twój stan", pierwszy raz czytam takie słowa otuchy.Dopiero wczoraj przeczytałam te słowa, bo nawet nie myślałam, że ktoś mi jeszcze odpisze. Z moimi dolegliwościami borykam się od 2009 roku, kiedy to poszłam...
    Data dodania: 2017-10-06 08:24:28

9. Skrupuły.
    Ale czy w takim przypadku mogę przystępować do Komuni Świętej? Dodam, że nigdy nie chciałam wyrządzić swoim często nieprzemyślanym gadaniem...
    Data dodania: 2017-10-05 20:30:51

10. Skrupuły.
    Dziękuję. Proszę jeszcze o radę. Czy rozmawianie o innych, o dobrych i zych rzeczach dotyczących tych osób, jeżeli nie wyrządza się tym nikomu krzywdy jest czymś złym? (mówię tu o rozmowach z mężem, córką czy zaufaną koleżanką z...
    Data dodania: 2017-10-05 17:18:30

11. Skrupuły.
    Dzisiaj w pracy miałam taką sytuację że się pomyliłam. Mój błąd został poprawiony. Podczas rozmowy z koleżankami z drugiego pokoju jedna z nich powiedziała ( a przynajmniej tak mi się wydawało) że inne nasze koleżanki "mają takie błędy, że llepiej...
    Data dodania: 2017-10-05 16:24:18

12. Wątpliwości po spowiedzi.
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Z...
    Data dodania: 2017-10-03 12:46:50

13. Wątpliwości po spowiedzi.
    Godzinę temu wróciłam od spowiedzi i mam wątpliwości co do tego czy dobrze "ujęłam" jeden z grzechów. Mianowicie wyznałam,że z mojej inicjatywy mąż prowadził samochód po alkoholu i myślałam, że mówię dobrze a tak naprawdę to było z mojej...
    Data dodania: 2017-10-03 09:41:04

14. Obmowa
    Proszę o radę.Jestem skrupulantką, dodatkowo leczę się na nerwicę natręctw na tle religijnym. Ciągle czuję lęk czy aby nikogo nie uraziłam słowem, czy dobrze zrobiłam itd. Ostatnio rozmawiałam z mamą i tak jakoś zapytałam o moją koleżankę która od wielu...
    Data dodania: 2017-07-28 07:59:32

15. Obmowa
    Ostatnio w mojej pracy miały miejsce takie sytuacje, że ktoś pisał donosy do prezesa na naszą przełożoną. Oczywiście kierowniczka robiła spotkania na których o tym mówiła i chyba wszystkie byłyśmy podejrzane. Trwało to około 2 lata.Ja pracuję w jednym...
    Data dodania: 2017-07-21 14:34:06

16. Proszę o radę
    Około cztery miesiące temu u nas w domu miał miejsce pewien incydent, przez który w czterech domach razem z naszym nie było przez 2 dni wody. (nadmieniam, ze w miejscu w którym mieszkamy jest to normalne zwłaszcza latem) Tego dnia wieczorem przyszedł do...
    Data dodania: 2016-10-24 07:34:36

17. Czy to grzech?
    I znowu dopadły mnie myśli o tym co kiedyś tam zrobiłam. Dziś idę do spowiedzi. W głowie tysiące myśli i co rusz przypomina się coś nowego do tego stopnia, że nie potrafię myśleć racjonalnie.Dziś wpadłam na to, że prawie cztery lata temu wzięłam...
    Data dodania: 2016-03-22 11:02:58

18. (bez tytułu)
    Proszę o radę. W zeszłym roku znajomy z pracy został okrzyczany przez kierownika jak się później okazało przezemnie. Chodziło o papierek, który trzeba było dać pracownikowi jeszcze raz do podpisu bo nie miałam go w dokumentach a był potrzebny. To była...
    Data dodania: 2014-04-17 08:46:30

19. Spowiedż święta
    Witam. Mam taki problem. Otóż ostatnio byłam u spowiedzi, ksiądz na mnie niemalże nakrzyczał potem zadał pokutę. Przyjęłam Komunię Swiętą, po czym dopadły mnie czarne myśli i wątpliwości bo stwierdziłam że wogóle nie słyszałam żeby ksiądz udzielił mi...
    Data dodania: 2014-03-31 11:08:35

20. Czy mogę przystępować do Komunii Świętej?
    Ostatnio załatwiłam kuzynce cztery wejściówki na imprezę zakładu pracy, która organizowana jest tylko dla pracowników. Moja kuzynka nim nie jest. Udało mi się to tym sposobem, że akurat cztery osoby zrezygnowały. Dodam, że jest to piknik na wolnym...
    Data dodania: 2012-06-01 10:02:59

21. do ks.Łukasza
    Szczęść Boże. Proszę Księdza, jak zwykle mam problem z grzechami z przeszłości.Jakieś kilkanaście lat temu byłam zakochana w żonatym mężczyźnie. Wtedy byłam jeszcze panną.A kilka lat temu miałam taki sam problem tyle, że byłam już mężatką.Bardzo chciałam...
    Data dodania: 2011-10-11 13:21:36

22. do Księdza Łukasza
    Proszę Księdza. Nawiązując do wczorajszego tematu"czy to choroba" chciałabym dodać, że takie myśli bluźniercze oczywiście niechciane miałam już wcześniej, ale nie dręczyły mnie aż tak bardzo. W tej chwili myśli takie pojawiają się od czasu do...
    Data dodania: 2011-10-04 06:37:21

23. Czy to choroba?
    Witam. Mój problem pojawił się jakieś 4 lata temu.Wtedy też ujawniła się moja choroba czyli nerwica natręctw myślowych.Dotyczy to zwłaszcza spowiedzi.Zaczęło się to w chwili kiedy po jednym z kazań zrozumiałam, że mam na sumieniu grzechy z których nigdy...
    Data dodania: 2011-10-03 17:42:14