Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

klaudia9995

login: klaudia9995       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. (bez tytułu)
    --- komentarz wykasowany...
    Data dodania: 2018-09-22 16:43:38

2. Kilka nurtujących pytań.
    Drodzy forumowicze, bardzo proszę o wyjaśnienie mi kilka nurtujących kwestii. Mianowicie byłam dzisiaj do spowiedzi po dłuższej przerwie, (nareszcie!) wyznałam swoje grzechy i miałam do księdza kilka pytań. Kapłan, który spowiadał bym w starszym wieku i...
    Data dodania: 2018-09-16 14:24:13

3. Proszę choćby o modlitwę.
    Nie miałam w tamtym momencie intencji zatajenia. Nie pamiętałam tych grzechów. Teraz tym bardziej ich nie pamiętam. Na żadnej spowiedzi więcej nic nie zatajałam. Spróbuję jutro się z tym wszystkim zmierzyć, bo na prawdę chcę wrócić do Stwórcy. Pomodliłam...
    Data dodania: 2018-08-11 23:04:48

4. Proszę choćby o modlitwę.
    Świętokradcza była Komunia sprzed kilku lat, a przez następny długi okres na spowiedzi unikałam tego grzechu. Po kilku następnych latach wyspowiadałam ten grzech ale nie wyspowiadałam od momentu świętokradztwa innych grzechów, bo ich po prostu nie...
    Data dodania: 2018-08-11 22:45:14

5. Proszę choćby o modlitwę.
    Siedzę właśnie i zastanawiam się, czy w ogóle jutro dam rady przystąpić do spowiedzi. Wypełniłam pokutę, zrobiłam rachunek sumienia i tak oto moja lista grzechów zrobiła się na tyle długa i wstydliwa, że nie wiem, czy jutro podołam, czy też nie stchórzę....
    Data dodania: 2018-08-11 22:08:31

6. Poddaję się.
    Ogromnie dziękuję za wszystkie dobre słowa! Muszę od nowa odbudować swoją wiarę ponieważ bardzo mocno tego chcę. Jeszcze raz dziękuję za te słowa!...
    Data dodania: 2018-07-04 22:11:14

7. Poddaję się.
    I znów - po wczorajszej spowiedzi skrupuły i zastanawianie się wraz z wątpliwościami, czy była ona w ogóle ważna przez jedno, niezamierzone pominięcie jednego grzechu, znów upadek oraz prawie pewność, że w połowie lipca 2 razy nie przystąpię do Mszy św....
    Data dodania: 2018-07-02 22:30:50

8. Nie wiem co mam myśleć
    --- komentarz wykasowany...
    Data dodania: 2018-07-01 13:16:16

9. Dwa pytania
    Dziękuję za odpowiedź! :) Mam jeszcze jedno, ostatnie pytanie odnośnie kwestii nadużywania imienia Pańskiego. Kiedy to staje się grzechem...
    Data dodania: 2018-06-24 21:33:09

10. Dwa pytania
    Drodzy forumowicze, mam dwa pytania, przez których niewyjaśnienie moje sumienie się niepokoi. Przystąpiłam dziś po dłuższej przerwie do sakramentu pokuty, a w dodatku trafiłam na cudownego kapłana, który wyjaśnił moje wątpliwości i szczerze mówiąc dawno...
    Data dodania: 2018-06-24 20:42:03

11. Wątpliwości...
    Szczęść Boże wszystkim forumowiczom! Postanowiłam opisać swój problem, gdyż nie ukrywam męczę się i czuję ciągły niepokój. Mianowicie chodzi o moją pasję i coś, co sprawia, że chce mi się żyć. Od prawie 10 lat chodzę na mecze. Kocham to - ten doping,...
    Data dodania: 2018-05-06 21:37:50

12. Zwątpienie, kolejne upadki oraz wykrzywiający się obraz Boga
    Dziękuję pięknie za wyjaśnienie spraw oraz dobre słowo! A co do pasji - mam jedną już od prawie 10 lat. Mianowicie chodzę na mecze i dzięki temu czuję, że żyję. Tutaj natomiast przyznam, że subkultura kibicowska jest bardzo specyficzna. Między innymi...
    Data dodania: 2018-04-17 22:29:25

13. Zwątpienie, kolejne upadki oraz wykrzywiający się obraz Boga
    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Niestety, ostatnimi czasy moja wiara zaczyna się chwiać, a ja po raz kolejny zaliczam upadki w grzechy (zwłaszcza nieczystości, z którymi od dawien dawna mam problem). Wystarczy jeden impuls, a ja nawet nie...
    Data dodania: 2018-04-16 22:02:57

14. Natręctwa po spowiedzi
    Jeszcze raz dziękuję za bardzo cenne porady i wytłumaczenie mojej problemowej kwestii! Z Panem...
    Data dodania: 2018-02-20 22:33:17

15. Natręctwa po spowiedzi
    Dziękuję bardzo serdecznie za odpowiedzi i za chęć pomocy! Ja wiem, że moje odczucia są irracjonalne, ponieważ ja na żadnej spowiedzi nie chcę niczego absolutnie zataić. Czuję także w momencie przychodzenia tych myśli, że ja wcale nie jestem chora i to...
    Data dodania: 2018-02-20 22:11:31

16. Natręctwa po spowiedzi
    Witam wszystkich forumowiczów. Mam 23 lata i zaczynam nie mieć już siły wobec moich odczuć po odejściu od konfesjonału. Podczas, gdy wyznam już swoje grzechy i odchodzę od konfesjonału zaczynam odczuwać, że nie wyznałam wszystkiego i taki stan trwa od...
    Data dodania: 2018-02-19 22:43:39

17. Zagubiona. Proszę o Pomoc
    Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Mam problem z przeszłości, który w ostatnich dniach nie daje mi spokoju i dosłownie męczę się sama ze sobą. 4 lata temu w Wielką Sobotę upadłam, ciężko grzesząc. Pamiętam doskonale, że zaraz po upadku i zdaniu...
    Data dodania: 2017-06-25 22:43:05