Pokoje  • Szukaj  • Blog  • Zaloguj się

Trzeba iść z czasem, postępem, osiągnięciami... jak głoszono w reklamie proszku do prania Pollena 2000. Swoją drogą ciekawe, kto jest tak stary, by ją jeszcze pamiętać? ;)

Wracając do sprawy. Dzięki wytężonej pracy mojego nieocenionego webmastera (pozdrowienia dla Jenny) forum doświadczyło radykalnych zmian. Streszczają się one w wyodrębnieniu działów tematycznych, dzięki którym łatwiej będzie odnaleźć się w gąszczu rozmaitych problemów, które trawią nasze życie duchowe i zżerają umysł. Środowisko forum rozrasta się i choć nie osiągnęło jeszcze monstrualnych rozmiarów, to liczyć nas można już w setkach. Tak duże zainteresowanie cieszy i być może motywuje do wytężonej pracy... choć co do mojej osoby, to nie używałbym tak górnolotnych określeń ;)

Dziękując wszystkim za współtworzenie tej wirtualnej społeczności zapraszam do dzielenia się swoimi pytaniami, wątpliwościami, frustracjami i wiedzą - oczywiście w tym co dotyczy szeroko pojętego nauczania i życia Kościoła, czyli nas - uczniów Jezusa.

Wartą zauważenia nowością jest pokój Pomocy, w którym umieszczać możemy prośby o wsparcie modlitewne w konkretnych intencjach.

W miarę możliwości czasowych będę odpowiadał na pytania - zwłaszcza te, które dotyczą "mojej działki"

Zapraszam na nasze forum dyskusyjne!

x.Łukasz

tina101

login: tina101       Wyślij prywatną wiadomość  

wypowiedzi użytkownika:
  1. Chrystus nie zawodzi...?
    Dziękuje za szybką odpowiedź Tazel tylko nie rozumiem pewnej kwestii:...
    Data dodania: 2018-04-16 18:42:46

2. Chrystus nie zawodzi...?
    Miałam jakiś czas temu pewne zdarzenie. Zdecydowałam się na pewien krok z wiarą i z ufnością, że w razie problemu mogę na Niego liczyć. Najważniejsze aby Jezusowi zaufać a On mnie na pewno nie zawiedzie. Zresztą nie raz słyszałam takie słowa w kościele. ...
    Data dodania: 2018-04-15 21:12:29

3. L4
    Czy grzechem jest załatwienie sobie zwolnienia lekarskiego m.in. w celu szukania innej pracy? Jeśli ktoś nie choruje,tak naprawdę jest zdrowy ale po prostu chce odpocząć trochę od pracy (trudny dojazd,codziennie wychodzę z domu o 12 i wracam przed 12 w...
    Data dodania: 2018-02-09 19:44:05

4. ślub
    Po prawie 2 latach związku z dnia na dzień zostawił mnie mój chłopak. Trochę mam problem, żeby to wszystko zrozumieć.Nie zawsze było między nami dobrze ale zawsze się jakoś dogadaliśmy. Oboje staraliśmy się być blisko Boga, co niedziele uczestniczyliśmy...
    Data dodania: 2018-01-25 00:47:10

5. Bł. Karolina Kózkówna - refleksja
    Przepraszam ale czytając taką wypowiedz mam wrażenie jakbym była na forum fanatyków. Czyli śmierć jest dobra?
    To nie wiem po co nam policja, która ma nas bronić w walce z przestępczością. ...
    Data dodania: 2017-12-12 11:08:51

6. Bł. Karolina Kózkówna - refleksja
    Dziękuje za odpowiedź homine, odpisałaś pomimo swojego zmęczenia. Może i jakiś ksiądz włączy się do rozmowy....
    Data dodania: 2017-11-25 10:48:04

7. Bł. Karolina Kózkówna - refleksja
    Czy odpowie ktoś na nurtujące mnie pytanie?...
    Data dodania: 2017-11-20 22:31:36

8. Bł. Karolina Kózkówna - refleksja
    Kościół dziś wspomina błogosławioną Karolinę Kózkówną, która zginęła śmiercią męczeńską. ...
    Data dodania: 2017-11-18 15:58:08

9. zamach w manchesterze
    Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego Bóg pozwala na takie tragedie - jak ostatnio zamach w Manchesterze, w którym zginęło mnóstwo dzieci...
    czy możemy gdziekolwiek na tym świecie czuć się bezpieczni? nie bojąc się, że nas lub naszych bliskich za chwile spotka...
    Data dodania: 2017-05-23 20:39:22

10. cierpieć czy być szczęśliwym?
    Małżeństwo może zostać nieważnie zawarte z powodu jakieś przeszkody zrywającej kanony 1083 – 1094 Kodeksu Kanonicznego....
    Data dodania: 2017-04-18 13:17:03

11. cierpieć czy być szczęśliwym?
    To nie jest pełen zarzutów wpis, ja tu przedstawiam sytuację z życia wziętą. ...
    Data dodania: 2017-04-18 00:11:17

12. cierpieć czy być szczęśliwym?
    czyli ile? może do końca życia? bo wg księży powinna trwać w związku z mężczyzną z którym wzięła ślub kościelny i czekać aż się facet nawróci. ...
    Data dodania: 2017-04-17 22:55:56

13. cierpieć czy być szczęśliwym?
    Wiem,że KK nie uznaje rozwodów tylko w pewnych przypadkach ewentualnie jest możliwość unieważnienia małżeństwa.
    Obserwując życie mojej kuzynki uważam, że dobrze zrobiła, że nie posłuchała księży....
    Data dodania: 2017-04-17 16:03:13

14. Ślepo wierzyć...?
    Czasami mam wątpliwości co do całej tej naszej wiary... W sumie wszystko opieramy na Biblii, którą ktoś tam kiedyś sobie napisał( tak wiem apostołowie)
    Ta cała historia o Jezusie brzmi trochę jak bajka. Żył sobie człowiek,który chodził po świecie i...
    Data dodania: 2017-04-15 18:30:56

15. Czy tak można?
    --- komentarz wykasowany...
    Data dodania: 2017-04-04 10:24:54

16. miłość kontra więzienie
    Mówią, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko,pokona każdą przeszkodę...
    Czy jeśli nasza druga połówka (lub my sami) trafimy na wiele lat do więzienia (nie wiem np za nieumyślne spowodowanie wypadku, takie rzeczy się zdarzają) to powinno się rozstać ?
    ...
    Data dodania: 2017-04-03 20:59:22

17. Czy tak można?
    Mam pytanie. Jestem od ok roku w związku z chłopakiem ale nie układa nam się za dobrze... i zastanawiam się czy nie lepiej będzie dla nas obu po prostu się rozstać. Ogólnie chciałabym się Was doradzić czy uważacie,że pisanie/ może i spotkanie się...
    Data dodania: 2017-04-03 20:45:13

18. III Przykazanie Boże
    Nie wiem czy dobrze rozumiem...
    my jesteśmy świątynią Boga, czyli jeśli zniszczymy siebie (świątynie Boga) to nas zniszczy Bóg?...
    Data dodania: 2015-06-28 22:11:30

19. III Przykazanie Boże
    Mam wrażenie jakbyście po prostu chcieli usprawiedliwić poczynania księży i wszystkie błędy Kościoła ( zaczynając od palenia "czarownic" na stosie, po dziesiejsze zachowania wielu księży )
    Właśnie Robercie tak jak zauważyłeś " księża...
    Data dodania: 2015-06-28 13:54:56

20. wiara kontra prawo
    "to nie prawo wymusza na człowieku złe zachowanie, lecz on sam"...
    Data dodania: 2015-06-18 20:19:31

21. III Przykazanie Boże
    A może ktoś nie lubi słuchać księży, którzy otwarcie na ambonach mówią, że na kolektę należy wrzucać nie mniej niż 10 zł, czy księży, którzy trąbią, że nie powinno się mieszkać ze sobą przed ślubem a sami wiele lat zamieszkują z dużo młodszą od siebie...
    Data dodania: 2015-06-18 19:37:50

22. wiara kontra prawo
    Mam pytanie odnośnie zawodu komornika.
    Czasami zdarza się, że ktoś pożyczy pieniądze lub weźmie kredyt, którego np. z powodu nieprzewidzianej choroby lub utraty pracy nie jest w stanie później spłacić, natomiast wierzyciel chce odzyskać pieniądze jak...
    Data dodania: 2015-06-17 21:56:56

23. III Przykazanie Boże
    Szukam...
    Data dodania: 2015-06-17 21:49:46

24. Prawo a wiara
    Mam pytanie odnośnie zawodu komornika.Pracuje w kancelarii komorniczej i z tąd moje pytania...
    Czasami zdarza się, że ktoś pożyczy pieniądze lub weźmie kredyt, którego np. z powodu nieprzewidzianej choroby lub utraty pracy nie jest w stanie później...
    Data dodania: 2015-06-15 19:35:26

25. III Przykazanie Boże
    Dziękuje za odpowiedz Robercie.
    Co do przykazań Kościelnych to stworzył je człowiek, nie Bóg. A jak wiadomo ludzie nie są...
    Data dodania: 2015-06-15 18:37:38

26. III Przykazanie Boże
    Mam pytanie odnośnie III Przykazania " Pamiętaj abyś dzień święty święcił "...
    Data dodania: 2015-06-07 17:43:54

27. Czystość przedmałżeńska
    Mam na myśli to, że osoby, które czekały z seksem do ślubu po ślubie doszły do wniosku, że nie pasują do siebie w kwestiach współżycia. Każdy ma prawo mieć swoje potrzeby i wymagania.
    Przytoczę opinię jednego mężczyzny, który ze swoją narzeczoną...
    Data dodania: 2015-05-31 17:03:45

28. Czystość przedmałżeńska
    Dużo w Kościele księża mówią o czystości przedmałżeńskiej. Chciałabym zapytać co odpowiedzą osobom, które tej czystości dotrzymały a mimo to po ślubie doznały wielkiego rozczarowania. Dodam tylko, że nie są to pojedyncze przypadki......
    Data dodania: 2015-05-30 15:51:08

29. odebranie własnej należności
    Dziękuje za szybką odpowiedz:-)...
    Data dodania: 2015-05-28 21:48:56

30. odebranie własnej należności
    Szczęść Boże,
    mam pytanie odnośnie siódmego Przykazania Bożego. Czy dana sytuacja jest złamaniem danego Przykazania? ...
    Data dodania: 2015-05-28 13:09:50